Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Revitalizace Čekalíkovského rybníka je podpořena dotací

revitalizace-rybniku

V první polovině letošního roku budou zahájeny práce na další části Zelené páteře města, tedy v oblasti Čekalíkovského rybníka. Tento projekt je podpořen dotací z Operačního programu Životní prostředí, která byla městu přiznána na konci roku 2020.

Revitalizace Čekalíkovského rybníka je podpořena dotací

Revitalizace oblasti Čekalíkovského rybníka je rozdělena do dvou částí. První zahrnuje rekonstrukci samotného rybníka a druhá pak rozsáhlou úpravu okolí. „V této oblasti vznikne příjemná klidová zóna. Přípravné práce začaly úpravou prostoru po vystěhované zahrádkářské kolonii a částečným průřezem dřevin. Na jaře letošního roku se začne pracovat na samotném rybníku, jeho odbahnění, úpravě hráze a výpustného zařízení. Na tuto činnost se nám podařilo získat dotaci ve výši téměř 1,4 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Po odbahnění a úpravách se bude pokračovat další etapou, která bude spočívat v revitalizaci celé oblasti. Dočkáme stezky rákosím, mola, parkových úprav s výsadbou nové zeleně, výstavby altánu, instalace laviček, herních a fitness prvků. Součástí parku bude také odkaz na Valle di Ledro a česko-italskou historii.

V rámci projektu se dočkáme i dalších zdánlivě nesouvisejících změn. „Vzhledem k tomu, že revitalizace řeší širší okolí a chce přispět také k tomu, aby park mohl fungovat jako jeden z prvků na cestě ze Svaté Hory do oblasti sídliště a Březových Hor, bude se například instalovat zpomalovací práh v Milínské ulici pro bezpečný přechod chodců. Zároveň budou vybudována nová parkovací místa pro návštěvníky parku i obyvatele přilehlé oblasti,“ dodal starosta s tím, že celý projekt by měl stát zhruba 30 milionů korun.

Eva Švehlová, DiS.

tisková mluvčí

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Přijďte na Den Středočeského kraje do krajských muzeí a galerií

Afri

Krajští zastupitelé schválili rozdělení dotací na sociální služby

Afri

Vítání slunovratu v Příbrami bude jiné, přesto záživné

Afri