Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

V podstavci sochy byla nalezena časová kapsle

socha

Dnes byla z podstavce pomníku padlým v 1. světové válce v Arnoštových sadech sejmuta socha, která byla poškozena na začátku června pádem stromu. Při sejmutí sochy byla objevena časová kapsle.

V podstavci sochy byla nalezena časová kapsle

Několikaměsíční jednání památkářů a restaurátorů o nejvhodnějším způsobu opravy sochy, která byla poškozena pádem stromu, jsou u konce. Dnes byla tato socha pod dohledem restaurátora Marcela Hrona ze společnosti Terrigena Art, s. r. o., sejmuta a odvezena do ateliéru, kde bude restaurována.

„Je dobře, že socha byla sejmuta ze svého podstavce ještě před započetím oslav samostatného Československa, její zachování v současném stavu by přeci jenom bylo nedůstojné vůči historickému odkazu. Zajímavostí je, že v průběhu demontáže sochy byla v jejích útrobách nalezena časová kapsle, kterou nám pracovníci odborné firmy předali. K otevření této schránky dojde v příštím týdnu za přítomnosti odborníků na historii a zástupců všech dotčených odborů města. Jsem opravdu velmi zvědavý na to, co ve schránce najdeme,“ řekl při převzetí časové kapsle starosta Jan Konvalinka.

Zatímco socha putuje do ateliéru, časová schránka je uschována a v příštím týdnu dojde k jejímu otevření.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí

Podobné příspěvky

Hejtman Miloš Petera ve sváteční den uctil památku …

Šebík

Středočeši získali dotace z EU na odstranění povodňových škod z června 2013

Šebík

Fotovoltaika ve spojení s vodíkovou baterií naplňuje vize malé energetiky

Šebík