Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Z příbramských ulic začínají mizet odstavené vozy  

kostel Pribram

Rostoucí počet automobilů způsobuje problémy s parkováním. Mnohdy situaci navíc komplikují dlouhodobě odstavené vozy. Nyní může město díky změně v legislativě problematiku dlouhodobě odstavených vozů operativně řešit.

Z příbramských ulic začínají mizet odstavené vozy

 Do nedávné doby měla města možnost za určitých podmínek z ulic odklízet pouze automobily, které vykazovaly známky vraku. Nyní je zde možnost odtahovat z ulic také vozy, které mají déle jak půl roku propadlou technickou kontrolu. Právě tímto směrem se ubírá také Příbram.

„Změna zákona nám velmi pomohla. V současné době všechna odstavená vozidla s propadlou STK monitoruje Městská policie a začíná se řešit náprava. Provozovatelům těchto vozů je zasílána výzva s upozorněním na povinnost provedení technické kontroly nebo odstranění vozidla z veřejné komunikace. Pokud tak neučiní, bude automobil přemístěn na odstavné parkoviště Technických služeb a s provozovatelem bude zahájeno přestupkové řízení pro porušení zákona o pozemních komunikacích. Rovněž bude muset uhradit všechny náklady spojené s odstraněním vozidla z komunikace,“ uvedl k zásadní změně starosta Jan Konvalinka.

Doposud bylo předáno k řešení 95 případů odstavených vozidel, jejichž majitelům jsou postupně zasílány výzvy k nápravě. U více než poloviny případů byla zjednána náprava, v řešení je momentálně 42 případů a další nové případy přibývají. K odtahu vozidla může dojít teprve po marném uplynutí zákonné dvouměsíční lhůty od doručení výzvy do vlastních rukou či v případě nemožnosti doručení od vyvěšení na úřední desku Městského úřadu Příbram.

„Odstavené vozy jsou velkým problémem, který komplikuje život našim občanům, řidičům. Jsem velmi rád, že máme nyní větší možnosti se touto problematikou zabývat, a věřím, že v mnoha případech dojde k nápravě stavu. V opačném případě budou automobily odtaženy. První nepojízdné vozy začnou z ulic města mizet již v těchto dnech a další budou následovat postupně tak, jak budou dobíhat zákonné lhůty,“ dodal Jan Konvalinka.

Automobily, které jsou výše uvedeným způsobem odstaveny v ulicích města, je možné hlásit strážníkům Městské policie, kteří vozy zaevidují, čímž se mohou spustit kroky k jejich odstranění.

TZ /  Eva Švehlová, DiS.

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

Podobné příspěvky

Kraj otevřel novou cyklostezku na trase Rakovník – Pavlíkov

Šebík

Krajířové z Krajku by žasli. Zámek v Kosmonosech rozzáří festival světla

Afri

Středočeský kraj ušetří na elektřině téměř 6 milionů korun

Šebík