Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže Události Zajímavosti

Těžkooděnci dnes zasáhli vůči squaterům

Zhruba 20 policejních hlídek s pomocí 30 těžkooděnců ze speciální pořádkové jednotky se dnes odpoledne zúčastnilo akce při které po opakovaných výzvách k opuštění, vyklidili dům v Praze na Pohořelci, ve kterém se od sobotního večera zdržovaly necelé tři desítky mladých squaterů.Těžkooděnci vrthli do domu krátce po půl čtvrté odpoledne, 26 mladých lidí následně zadrželi, naložili do dvou policejních antonů a s pouty na rukou odvezli na policejní služebnu Na Perštýně. Podle pražské policejní mluvčí Jany Rösslerové muselo být při zadržení mladých lidí dojít k použití hmatů a chmatů. Prostor před domem policisté neprodyšně uzavřeli bezpečnostními páskami.

Před domem se shromáždilo zhruba 50 příznivců squaterů, kteří vykřikovali hesla typu “policejní stát”,”ať žijou squateři” či “bráníte mafii”. Policisté reagovali na upozornění majitele domu, který řekl, že si nepřál, aby se squateři v nemovitosti zdržovali.Mluvčí squaterů se vyjádřil se slovy, že by bylo dobré si připomenout, jaký přístup, výsledky a politika stojí za lidmi, kteří se vezli na morální panice proti squaterům a na ochranu soukromého vlastnictví.Uvedl, že celá budova je údajně ve vlastnictví firmy CPI, která vlastní tisíce bytů po České republice a je podle něj proslulá velmi pochybným zacházením se svými nájemníky, přičemž uvedl příklad, při kterém společnost CPI údajně minulou zimu uzavřela ubytovnu, ačkoli tam byli ubytováni lidé, kteří neměli kam jít a dodal, že na tomto případu vidíme, jaké soukromé vlastnictví je bráněno. Dále zdůraznil, že chátrající dům právě na tomto místě by mohl být prostorem pro kulturní vyžití či pro sociální bydlení lidí, kteří by na to za normálních podmínek neměli finanční prostředky. Prohlédněte si fotogalerii:

 

Text / foto:                                                                                                                                                                       Vít Hassan

 

 

Podobné příspěvky

Praha 6 má vlastní geoportál

Afri

Neuvěřitelný populismus z dílny vládních stran

Afri

Na náměstí Kinských se dnes konala vzpomínková akce k 68. výročí osvobození Prahy Rudou armádou

Afri