Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zdraví Životní styl

Carun Pharmacy: Vyrážka, puchýře, či zarudlá pleť? V boji s UV zářením pomůže konopí

Opalujeme se na pláži, odpočíváme na chatě či šplháme po horách. Málokdo si však uvědomuje skrytý, ale za to neustálý boj, který naše tělo vede proti sílícímu ultrafialovému záření. A výsledek? Krásně opálená pleť, nebo bolavé spáleniny a svědivý ekzém.

Co způsobuje rozdíl a jak docílit bronzovému ideálu bez rizika alergické reakce?  Odpovědí může být podle odborníků z Carun Pharmacy tělový konopný olej.

Podle dostupných výzkumů probíhají v pokožce vystavené slunečnímu záření změny, způsobené interakcí chemických látek v těle s UV zářením. Poté, co dojde k absorpci fotonů, v kůži se spolu s histaminem uvolňují volné radikály.

Citlivost povrchu těla se tak zvyšuje a v závislosti na množství slunečního záření i individuálních vlastností jedince, dochází k fotosenzitivním projevům kůže. Otoky, puchýřky, nebo zarudlá pleť můžou potrápit každého člověka, bez ohledu na rasu, či fototyp. Pozor by si však měly dát především ženy mezi 20 a 40 rokem, které solární alergické reakce postihují nejčastěji.

Jak se bránit?
Odborníci se shodují, že na prvním místě je především prevence. Zvláště pak v rozmezí mezi 12 a 14 hodinou, kdy UV-index dosahuje dle statistik Solární a ozonové observatoře Českého hydrometeorologického ústavu velmi vysokých hodnot, je zapotřebí nevystavovat se příliš slunečnímu záření a chránit si citlivá místa oblečením. Důležitou roli hraje také správný výběr opalovacích krémů. Alergické kožní reakce však můžou vyvolat i některé složky běžných krémů. Ideálním řešením jsou proto přírodní oleje, či masti. Velmi účinné jsou v tomto případě konopné prostředky.

Konopí je pro citlivou, suchou, nebo ekzémovou pokožku dobrou volbou, obsahuje totiž šetrné látky chránící zároveň před UV zářením. „Konopný olej, s obsahem látek zvaných cannabidioly, regeneruje i problematickou pleť, aktivně působí při hojení spálenin a dodává kůži mladistvý lesk,“ vysvětluje Jiří Stabla, odborník na konopí z Carun Pharmacy a zakladatel sítě Konopných lékáren po celé ČR i v zahraničí.

Jiří Stabla poukazuje také na důležitost používání produktů vyrobených čistě z bio extraktů, tak jak je tomu u konopných olejů Carun. Nevyskytují se v nich totiž alergeny a tak je uvítají právě ti, kteří mají k abnormálním reakcím na sluneční záření předpoklady.

Omlazená pleť, lesknoucí se vlasy i přídavek do koupele
Až zázračné účinky konopí u kůže však nekončí. Konopný tělový olej díky svým analgetickým vlastnostem poslouží i jako první pomoc při akutních bolestech kloubů, svalů, šlach nebo dalších poraněních, která nás mohou v období sportovně nabitých dovolených snadno překvapit.

Zatěžkávací zkouškou prochází ve slunečních dnech také vlasy. Stačí ale přidat pár kapek konopného oleje do oblíbeného šampónu a nad suchými vlasy i zlámanými konečky je vyhráno.
Pro zpříjemnění letních večerů si s konopným olejem plným antioxidantů a minerálů může člověk dopřát i omlazující masáž, nebo uvolňující koupel.

Tip do lékárničky nejen na sluneční alergii?
Tělový a pleťový olej Carun obsahuje BIO konopný, BIO olivový a BIO jojobový olej a také výtažek z celých rostlin Cannabis Sativa s obsahem protizánětlivých, analgetických a antibakteriálních cannabinoidů. Obsah: 100 ml. Cena 330 Kč. K dostání na www.carun.cz nebo v síti Konopných lékáren http://carun.cz/konopne-lekarny.

Více informací získáte na webu www.carun.cz
Carun olej a krab web

Podobné příspěvky

Tisíce Čechů vládnou superschopností

Redakce

Může kofein pomoci při hubnutí?

Redakce

Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ  

Redakce