Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Česká firma Dr. Digital otevírá v Gruzii virtuální kliniku 

klinika

Česká firma Dr. Digital otevírá v Gruzii virtuální kliniku a ve svojí pobočce v Tbilisi bude školit tamní lékaře k využívání distanční medicíny. Telemedicínské služby české firmy mají pomoci ke zkvalitnění místního zdravotnictví. Společnost to oznámila při návštěvě senátní delegace s Milošem Vystrčilem v Gruzii.

„Gruzie je hornatá a pacienti se tam hůře dostávají k fyzickým návštěvám lékaře. Zejména venkovské oblasti tam mají často omezené možnosti přístupu ke zdravotnickým zařízením. Virtuální klinika a distanční monitoring vitálních funkcí může znamenat velký posun v dostupnosti a zlepšení primární péče pro pacienty,“ říká Ondřej Svoboda, majitel společnosti Dr. Digital a zároveň Honorární konzul Gruzie v Česku.

Zdravotnictví je jednou z oblastí, ve které Česko a Gruzie podle Svobody dlouhodobě spolupracují. Svobodův projekt virtuální kliniky umožňuje pomocí zařízení se speciálními senzory monitoring životních funkcí v reálném čase. Informace o svém zdraví má pacient ve své Digitální zdravotní kartě. Virtuální ordinace, která je součástí kliniky, zajišťuje služby koordinátora péče a hodnocení lékaře.

Vztahy mezi oběma zeměmi jsou velmi přátelské. Gruzie představuje destinaci, kam míří i investice do zemědělství. Gruzínsko-české obchodní vztahy jsou znát i v oblasti estetické medicíny. Od roku 2010 působí v české metropoli gruzínská mezinárodní síť klinik Mediestetik, kterou vede stomatoložka Nino Mchedlidze.

Jana Hedencová

 

Podobné příspěvky

Andrea Verešová má velmi dobrý vkus!

Afri

Lucie Zedníčková svléká partnera na veřejnosti!

Afri

Vítěz ceny Zlatý banán a Neziskovka roku 2021

Afri