Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Dotace na sportovní a kulturní aktivity v Praze 13

David_Vodrážka_starosta_Prahy_13

Vedení městské části Praha 13 nabízí registrovaným sportovním a kulturním organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, možnost získání mimořádné individuální dotace na pokrytí rapidně se zvyšujících nákladů na provoz, a to až do výše 50 tisíc korun.

„Chceme zachovat volnočasové aktivity na třináctce finančně dostupné co nejširší veřejnosti, a proto jsme v rozpočtu vyhradili finance, které organizacím pomohou. Aktivní využití volného času je velmi důležitou součástí péče o zdraví a životní pohody. Ať už mají organizace své vlastní zázemí nebo jsou v nájmu, náklady rostou všem. Jedinou podmínkou bude doložit vyúčtování těchto nákladů a to do 12 měsíců od poskytnutí dotace,“ informoval starosta Prahy 13 David Vodrážka

Každá organizace, nabízející tyto aktivity pro děti a mládež, seniory a dospělé, může na radnici požádat o dotaci na provozní výdaje, které se týkají především nákladů na energie, plyn, vodu nebo nájemné, které zvýšení cen zahrnuje.

Žádosti o tyto dotace je možno podávat stejnou formou jako u standardních individuálních žádostí o dotace. Žádost tedy musí obsahovat základní údaje o žadateli a jeho členské základně a oblasti činnosti a účel, na který bude dotace použita.

Mgr. Lucie Steinerová

Web: www.praha13.cz

 

Podobné příspěvky

Příběh křišťálu Moser.

Šebík

CENTREM PRAHY SE PONESOU OSTRÁ SLOVA A SLOVNÍ HŘÍČKY. NA STŘELÁKU PO ROCE ZAHRAJE XAVIER BAUMAXA

Afri

Od Oidipovy manželky k Anně Karenině, Pavla Forest se chystá na velkou titulní roli.

Afri