Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Globus se věnuje budování ucelené nabídky veganských potravin dlouhodobě

Globus

Hypermarkety Globus zvítězily v anketě projektu Rostlinně, který zkoumá nabídku veganských potravin v českých obchodech. Globus se budování ucelené nabídky těchto potravin věnuje dlouhodobě, rostlinným řetězcem roku se tak stal již podruhé.

Globus vyhrál v průzkumu Rostlinně, má nejlepší nabídku alternativních potravin

Poptávka po alternativních potravinách kontinuálně rok od roku stoupá. Lidé více pečují o svůj jídelníček a například v roce 2020 zákazníci nakoupili v sekci Globus Zdravý svět o 8,8 procent více potravin než v roce předchozím. Aby si mohl vybrat každý zákazník, jsou alternativní potraviny ve Zdravém světě řazeny do osmi kategorií – BIO, vegan, vegetarián, RAW, bez lepku, se sníženým obsahem laktózy, bez přidaného cukru, a bez palmového oleje. A právě s širokou nabídkou rostlinných alternativ řetězec vyhrál hned dvě proběhlé ankety projektu Rostlinně.

Prvního místa v průzkumu Rostlinně si velmi ceníme, je to prestiž i důkaz toho, že zákazníkům nabízíme širokou škálu kvalitních rostlinných alternativ. Osobně největší posun vnímám v pochopení zákaznických preferencí a v zrychlení uvádění sortimentních novinek k zákazníkům. Zároveň se nám daří rozvíjet vztahy s výrobci a podílet se na vývoji nových produktů dle aktuálních zákaznických trendů,” řekl k vítězství v anketě manažer sekce Zdravý svět Globusu Michal Skala.

Průzkum projektu Rostlinně se zaměřuje na pět skupin potravin. Jde o rostlinná masa, rostlinné alternativy mléčných výrobků, rostlinné sladkosti, pečivo a drobné občerstvení, rostlinné omáčky, dipy a pomazánky a rostlinná hotová jídla. Ve čtyřech z těchto pěti kategorií Globus vyhrál. Svou nabídku bude i dál rozšiřovat. „Do sortimentu nově uvedeme veganské i vegetariánské výrobky pod vlastní značkou. Jde o zajímavé a chuťově pestré alternativy přichystané k rychlé přípravě,“ uzavřel Michal Skala.

Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus

Lucie Kovandová, PR servis

O společnosti

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. 

Podobné příspěvky

Herečka Martha Issová na Českých lvech v oranžové róbě od Chatty.

Šebík

Ministr zemědělství ocenil nejlepší prodejce českého chřestu

Afri

V Praze se do konce roku ještě postaví přes 2000 nových bytů

Afri