Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Letecký provoz se na dva týdny kvůli údržbě sekvenčně přesune na vedlejší dráhu

letiste PRAHA

Letecký provoz na Letišti Václava Havla Praha bude na přelomu dubna a května v sekvencích převeden na vedlejší dráhu 12/30. Na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24 a souvisejících plochách bude v termínu od 24. dubna do 5. května probíhat plánovaná údržba a kalibrace radionavigačních zařízení. K převedení na vedlejší dráhu bude docházet dle počasí a pouze v čase mezi osmou hodinou ráno a šestou hodinou večer.

Na hlavní dráze budou odborníci provádět technické a stavební činnosti, které souvisí se zvýšením bezpečnosti provozu, říká ředitel provozu letištních ploch Václav Válek.„Kromě pravidelné předsezonní údržby dojde i na pravidelné geodetické ověřovací měření, kontrolu světelného zabezpečovacího zařízení a již zmíněné kalibrace radionavigačních zařízení.“

“Jsme si vědomi toho, že využívání vedlejší dráhy opět zvýší provoz letadel nad hustě osídlenými částmi Prahy a Kladenska, ale rádi bychom zopakovali, že jediným systémovým řešením do budoucna, je realizace projektu paralelní dráhy,” říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Směr provozu (odlet směr Praha, nebo Kladno) je závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, především větru. Preferovaný směr je ale přistání od Prahy a vzlet na Kladno.

Klára Divíšková

Letiště Praha @PragueAirport

Podobné příspěvky

22letý český poutník svou stand-up projekcí baví tisíce lidí

Šebík

Starostka Prahy 3 vyzývá v otevřeném dopise vládu: Bojujme v rámci celého státu jednotně proti nelegálnímu hazardu!

Aleš Fritscher

Program Novoměstské radnice-únor

Aleš Fritscher