Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Obchodní mise do Vietnamu a Gruzie

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) se od 9. do 15. 9. účastní obchodní mise do Vietnamu a Gruzie. Ministr se setká s politickými představiteli Vietnamu i Gruzie, podnikateli i zástupci rozvojových agentur a mezinárodních finančních institucí. Spolu s ním míří do obou zemí dvacetičlenná podnikatelská delegace Hospodářské komory ČR, kterou tvoří zástupci firem z oblasti energetiky, farmacie, firemního softwaru a recyklace a zpracování odpadů.

Program mise ve Vietnamu (10. – 13. září) se zaměří především  na oblast oběhového hospodářství s udržitelnou výrobou a spotřebou,  odpadového a vodního  hospodářství  a  dekontaminace životního prostředí.  Delegace vedená ministrem Hladíkem významně  podpoří  prezentaci  českých  firem  a  jimi  dodávaných environmentálních technologií.

 

Ve Vietnamu ministr zahájí česko-vietnamské podnikatelské fórum a jednání českých a vietnamských podnikatelů. Setká se s ministrem přírodních zdrojů a životního prostředí Vietnamu, zástupci vietnamského ministerstva zemědělství a rozvoje venkova, ministerstva plánování a investic. Zavítá také do průmyslové zóny Diem Nam – Dien Ngoc.

V Gruzii (13. – 15. září) bude ministr Hladík jednat s ministrem životního prostředí a zemědělství, se zástupci rozvojových agentur a s předsedkyní Výboru pro životní prostředí. Dále zahájí podnikatelské fórum českých a gruzínských firem.

V rámci spolupráce České republiky a Gruzie byla již realizována řada projektů v oblasti životního prostředí a nyní se plánují další projekty, zejména v oblasti ochrany přírody a krajiny, nakládání s chemickými látkami a dekontaminace životního prostředí.

Lucie Ješátková & tiskové oddělení MŽP

Podobné příspěvky

Konec chatařské sezóny střídá sezóna vloupání .

Afri

Práce v padesáti stupních. Řemeslníci venku úpí horkem!

Ilja Hynek

Rok 2020 vyhlásil Český svaz ochránců přírody jako Rok orchidejí

Afri