Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Obracíme kurs k odpovědné rozpočtové politice

TOP 09

Poslanci ve třetím čtení schválili státní rozpočet na příští rok. Poprvé od roku 2016 klesají celkové výdaje oproti předcházejícímu roku – a to o jednatřicet miliard korun. Přesto investice dosahují třetí nejvyšší úrovně v historii, kdy tvoří zhruba devět procent z celkových výdajů. Předvolební slib o konsolidaci veřejných financí myslíme vážně. Ekonomika se navíc podle výhledu ministerstva financí příští rok vrátí k růstu a zároveň výrazně klesne inflace. Nepropadejme proto zbytečně strachu, který se opozice snaží za všech okolností šířit. „Tím, že agentura Moody´s zlepšila výhled ČR, končí debaty o tom, nakolik je úsporný rozpočet namístě. Díky ratingu poklesnou úrokové sazby, ty ovlivní příchod investorů potřebných pro ekonomický růst a dojde k oslabení inflačních tlaků,“ uvedl poslanec TOP 09 a místopředseda rozpočtového výboru Miloš Nový.

MYSLÍME NA BUDOUCNOST

Málokdy se v Senátu stává, aby pro přijetí zákona hlasovali všichni zákonodárci. Novelu školského zákona, která digitalizuje přijímací řízení na střední školy a konečně tak posouvá tenhle proces do 21. století podpořilo 70 přítomných senátorů. Proti nebyl nikdo. Novela usnadní život studentům, jejich rodičům i školám a ubere zbytečné papírování. „Přijetím novely se žákům naskytne příležitost k podání hned tří přihlášek na střední školy, a to místo současných dvou. Přihlášky se budou nadále podávat digitálně přes aplikaci s digitální matrikou každého žáka. Školám tak odpadnou někdy zdlouhavé procesy nejrůznějšího žádání o tiskopisy, vysvědčení a podobně. Novela je správným krokem pro moderní a kvalitní vzdělávání,“ řekl místopředseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Jan Grulich.

Práce v regionech je pro nás neméně důležitá. Velkou radost nám udělalo ocenění při udílení ceny Památky děkují, kdy veřejnost vybrala projekt záchrany renesanční věže zámku v Moravském Krumlově. „Zámek je pro nás důvodem k hrdosti, ale taky velká starost. O to cennější ‚památkářský oskar‘ pro nás všechny je. Abychom si uvědomili, co jsme zachránili, co nám nespadlo na hlavu a co jsme vrátili k životu. Je to ocenění všech, kteří se na tom podíleli,“ oznámil senátor TOP 09 a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Markéta Volfová, tisková mluvčí TOP 09

Podobné příspěvky

Piazza Quadrio: objevte netypické zákoutí v centru Prahy.

Šebík

Náš antivirus používají i potomci vzbouřenců z lodi Bounty

Šebík

Czech Press Photo 2018

Redakce