Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Požadujeme rovné podmínky pro všechny!

V ČR si vláda a odborové svazy myslí, že peníze rostou na stromech a stačí je jen sklízet. To je samozřejmě nesmysl a peníze, které dnes vláda slibuje automobilovému průmyslu, zejména pak firmě Škoda Auto, jsou peníze všech daňových poplatníků. Proto není fér, aby tyto finanční prostředky šly na podporu pouze jednomu segmentu ekonomiky.

Firmy: požadujeme rovné podmínky pro všechny!

skoda fabiaPokud vláda chce skutečně pomáhat touto formou (program Antivirus) a zabránit postupnému propouštění kmenových zaměstnanců, tak má podpořit cíleně celý český průmysl, nikoliv pouze jedno vybrané odvětví.

Domácí průmysl se již začíná potýkat s poklesem výroby a nových zakázek a tato situace se do konce roku 2022 dle většiny prognóz nezlepší. Česká, ale i evropská ekonomika pak bude v příštím roce procházet prohlubující se recesí, která se v některých odvětví začíná projevovat již nyní,” říká Radomíra Harantová z Unie malých a středních podniků ČR.

Žádáme proto českou vládu, aby peníze daňových poplatníků využila smysluplně někde jinde, než dotováním velké a ziskové firmy, která si pravidelně každý rok vyplácí vysoká dividenda a většina zisku plyne do zahraničí. Odbory by neměly vydírat českou vládu, ale žádat o pomoc německého vlastníka koncern Volkswagen, který přímo zodpovídá za aktuální situaci ve Škoda Auto.

V době, kdy jsou inzeráty plné nabídek práce a většině domácích firem chybí pracovníci, nechávat zaměstnance (včetně zahraničních agenturních) doma na 80 procentech je neakceptovatelné a demotivující pro ostatní firmy a jejich zaměstnance.

TZ

Mgr. Radomíra Harantová 
výkonný tajemník a statutární člen
Unie malých a středních podniků ČR

Podobné příspěvky

Na budovách se objeví vizuály s fotografií Milady Horákové

Afri

Diplomatické vztahy mezi Českou republikou a Republikou Kazachstán

Šebík

Ve čtvrtek 13. listopadu proběhne křest knihy ,, Klikatá cesta"

Šebík