Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Praze vzniká v rámci humanitární pomoci Turecku a Sýrii další sběrné místo

zemetreseni

Chybí generátory, ohřívače a spacáky. Turecké velvyslanectví zřídilo ve spolupráci s nadací ODIEN Group další sběrná místa v Praze pro zasažené oblasti zemětřesením v Turecku.

V Praze vzniká v rámci humanitární pomoci Turecku a Sýrii další sběrné místo, na které mohou lidé nosit potřebný materiál. V reakci na zemětřesení v Turecku a Sýrii se nadace společnosti ODIEN Group spojila s TOÇEV, tureckou neziskovou organizací, jež se zaměřuje na pomoc dětem. Ta nyní operuje přímo v zasažených oblastech. Společnost ODIEN Group s nadací Sport2Life a TOÇEV založily fond pomoci, který finančně pomůže v nejvíce postižených místech.

Do fondu můžete přispět tady: 2023 Türkiye Depremi için SARAN FONU | TOÇEV | Fonzip

Ve spolupráci s Velvyslanectvím Turecké republiky bylo rovněž zřízeno sběrné místo v hotelu Blue Orange Resort v pražských Letňanech, kam může kdokoliv přinést potřebné materiály.

Dalším místem je informační centrum Avia City na adrese Beranových 140 v Letňanech.

Mezi nejpotřebnější materiály patří generátory, ohřívače, zimní stany, přikrývky, oblečení, hygienické potřeby a další. Společnými silami pak zapojené strany pomůžou s distribucí této humanitární pomoci pro lidi, které zemětřesení zasáhlo. Vybrané prostředky budou následně bezplatně přepraveny nákladní dopravou letecké společnosti Turkish Airlines do postižených regionů.

Lucie Dušková

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Nejlepší firmy hledají nové perspektivní trhy

Afri

Šéf kontrarozvědky Michal Koudelka v srpnu končí, kdo ji povede dál?

Afri

Fairtrade zvyšuje minimální cenu kávy

Afri