Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Strana soukromníků České republiky zásadně nesouhlasí s obsahem tzv. daňového balíčku

predstavenstvo Soukromnici

Strana soukromníků České republiky zásadně nesouhlasí s obsahem tzv. daňového balíčku, který vláda České republiky hodlá předložit parlamentu ke schválení. Záměr vlády Petra Fialy ohrožuje zásadním způsobem podnikání tisíců drobných, malých a středních firem, z jejich řad pochází i značné množství voličů ODS. Obsahem připravovaných změn např. ODS také hrubě porušila vlastní volební program.

Strana soukromníků České republiky vyzývá poslance parlamentu a senátu, aby návrh vlády neschválili.

Prohlášení odsouhlasili delegáti XIV. Republikového sněmu Strany soukromníků České republiky dne 3. 6. 2023.

Petr Bajer
předseda Strany soukromníků České republiky

Ladislav Linek
1. místopředseda Strany soukromníků České republiky

Petr Bajer podnikatel | zastupitel města Holice | předseda Strany soukromníků České republiky | předseda její Sekce životního prostředí

Petr Bajer-soukromnici

Žijeme ve složité době způsobené mezinárodním napětím v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. A vše se logicky promítá do našich životů, do naší životní úrovně, ale i do našeho myšlení a jednání.

Pojďme se na vše podívat z pohledu živnostníka drobného podnikatele. Tedy toho, co je nám blízké, činnosti, kterou živíme sebe, své rodiny, ale i své zaměstnance. Neprožili jsme poslední roky v pohodě z důvodů, které jsou notoricky známé. Léta covidu, léta strachu z budoucnosti. Po této době přichází drtivá inflace spojená s drakonickým zdražením energií. Pro hodně živností to byl důvod k ukončení podnikání. Byl to konec nejen pro samotného živnostníka, ale i pro všechny jeho zaměstnance, což si málokdo ze závistivců uvědomuje.

Po léta čekali všichni nebo alespoň většina podnikatelů, kteří nejsou a nebyli napojeni na dotační penězovod, na změnu, kterou přinesou parlamentní volby.

A nakonec jsme se dočkali, ale očekávaná realita je poněkud jiná. Náš stav je stále posouván někam na okraj zájmu. A myšlenka, že jednou budeme váženými občany, o které se nebude otírat kdejaký odborář, je v nedohlednu za jakékoli vlády. Teď tedy několik poznatků z balíčku opatření této vlády.

Nyní jsme v situaci, kdy se na to musíme soustředit z pozice našeho živnostenského stavu.

Jsem přesvědčen, že opatření ve výdajové části státního rozpočtu se nikdy nenaplní. Vždy se najde cesta, jak státní peníze pohodlně utratit. Jsem ochoten pochopit zvýšení výdaje na obranu v současné době, ale naprosto nejsem ochoten pochopit, proč měnit systém rodných čísel a čímsi ho nahrazovat, navíc když to vyjde na 54 miliard! Přemýšlí někdo? Podívejte se každý den na internet. Co se dočtete na prvních stránkách? Korupce a zneužívání dotací. A co se stane? Velké nic. Informace prostě zapadne. A tak kromě občanů zůstanou nejvíce vládním balíčkem postiženi drobní a malí podnikatelé a živnostníci, kteří jsou ovšem také občany. Zvýší se jim základ pro sociální pojištění, dopadají na ně stále drahé energie, zaplatí vyšší daň z nemovitosti, vyšší DPH, dražší dálniční známku, logicky podraží nájmy atd.

A to stále v atmosféře tzv. „odborářské lži“, že zaměstnanec doplácí na živnostníka. NEDOPLÁCÍ!

Rozhodující část pojištění za zaměstnance platí zaměstnavatel. Spousta živnostníků zavře, obce budou bez hospod, železářství, papírnictví, pekáren a ubydou další řemesla. Lidé přijdou na pracák. Pokud je vláda chce po tom všem dorazit, tak se jí to celkem úspěšně daří. A vize do budoucna je poněkud temná.

Co nás může ještě čekat?

Návrat minulé vlády podporované odbory. Děkujeme pěkně. Nebo nějací populisté bez ekonomické vize. Ani jedno není nic pěkného. Inu, posuďte si to sami.

Zdroj: https://www.facebook.com/soukromnici

Podobné příspěvky

Starostka MČ Praha 3 odmítá prodloužení výjimky umožňující překračování limitů hluku v ulici Jana Želivského

Šebík

Podzemní bariéra v dole Turów funguje a hladina podzemní vody stoupá

Aleš Fritscher

Zastupitelé doporučili získat pozemky zahrádek ve Vysočanech pro město

Aleš Fritscher