Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Události

Vyjádření tiskové mluvčí Prague Pride k účasti pedofilů na karnevalu

Sobotního karnevalového průvodu sexuálních menšin Prague Pride 2013 se mimojiné zúčastnili i pedofilové. Tato skutečnost vyvolala množství negativních reakcí. Čtenář pražského zpravodaje J.K. se zlobil: “To tam příští rok příjde i N.A.M.B.L.A.?” (North American Men Boy Love Asociation). – NAMBLA je název advokátní organizace ve Spojených státech, která bojuje za zrušení kriminalizace sexuálních styků s nezletilými a propuštění všech lidí, kteří byli uvězněni za nedonucené sexuální styky s nezletilými. NAMBLA byla založena v San Francisku.

Vyjádření tiskové mluvčí festivalu Prague Pride Bohdany Rambouskové pro Pražský zpravodaj:

Prague Pride se zúčastnili lidé ze sdružení, které by mělo pomáhat těm pedofilům, kteří se snaží o návrat zpět do normálního života. Příjde Vám jejich účast na karnevalu, který byl avizovaný jako karneval sexuálních menšin LGBT (Lesby, Gayové, Bisexuálové, Trangender), vhodná?

Chci se ohradit vůči tomu, co v posledních dnech proběhlo v některých médiích, kde byla celá řada nepravdivých informací.V průvodu nedocházelo k žádné propagaci pedofilie, zneužívání dětí, ani čemukoliv, co by bylo v rozporu se zákonem či dobrými mravy. V tom případě by okamžitě zasáhla policie. Co se týče skupiny ČEPEK, tak Prague Pride s ní nijak nespolupracuje. Do Prague Pride jsme vůbec nevěděli, že existují. Oslovilo je téma tzv. Coming outu.(přiznání si své vlastní sexuální orientace). My nevidíme žádný důvod, proč by jejich účast měla být nevhodná.

 

Prague Pride 2013 bylo avizované jako průvod hrdosti LGBT komunity, jako karneval radosti a barev…
Průvod Prague Pride oslavuje nikoliv homosexualitu nebo něco takového, to je prostě průvod radosti ze života a průvod radosti z toho, že se společnost mění, byla uznána práva homosexuálů (i když samozřejmě stále ne všechna), a je to prostě průvod rozmanitosti. Průvod je veřejné shromáždění.Na průvod může přijít kdokoli.Prague Pride si nesozobňuje právo rozhodovat, kdo do průvodu přijít smí a kdo nesmí, nějak cenzurovat jeho účastníky nebo je podrobovat kontrole, nejsme v Rusku.

 

Pořád jste mi přímo neodpověděla na otázku zda Vám na průvodu, který byl prezentovaný jako průvod na kterém by se lidé měli smát a užít si ho a byl prezentovaný jako průvod LGBT komunity, příjde vhodná účast skupiny, která se snaží o nápravu pedofilů?
Prague Pride je akce zaměřená na LGBT, což jsou Lesby, Gayové, Bisexuálové a Trasgender, a my tento tématický záběr nehodláme nijak rozšiřovat. Zároveň nekontrolujeme, ani v budoucnosti nehodláme kontrolovat toho, kdo do průvodu půjde. Jak jsem již řekla, tak jako organizátoři společně s policií dbáme na to, aby v průvodu nedocházelo k ničemu k čemu by tam dojít nemělo.

 

Pravda je, že se průvodu nezúčastnili aktivní pedofilové, nýbrž skupina za nápravu pedofilů, ale i tak mi účast skupiny, která má pomáhat pedofilům na pochodu LGBT komunity příjde přinejmenším zvláštní…
My, jako Prague Pride jsme o této skupine do Prague Pride 2013, vůbec netušili.My s nimi nijak nespolupracujeme. Průvod je naprosto otevřená věc, je to veřejné shromáždění, průvodu se může zúčastnit kdokoliv. Znovu opakuji, že jsme je nezvali, stejně tak jako nezveme nějaké jiné skupiny, které se průvodu účastní.
Dle mého názoru jejich účast Váš průvod velmi poškodila, jelikož lidi Váš průvod začínali vnímat velmi pozitivně a když se průvodu, který je vnímán jako karneval, účastní lidé, kteří tam sice přímo neprosazují práva pedofilů, ale jedná se o skupinu, která se pokouší o jejich nápravu a návrat do normálního života, tak mi to osobně nepříjde vhodné…

Je to oslava rozmanitosti a oslava otevřenosti společnosti, ale jak je vidět z různých dezinpretací a lží, co k tomu v poslední době byly vydány, tak se ukázalo, že Česká společnost má v těchto otázkách ještě velkou cestu před sebou. My, jako organizátoři dokud dotyčný člověk neudělá něco, co je v rozporu se zákonem, nebudeme z průvodu nikoho vyhazovat. My to dělat ani nemůžeme. Se skupinou nespolupracujeme, nezvali jsme je do průvodu a nebyli jsme připraveni na to, že vydají článek o své oficiální účasti v průvodu, což na naší žádost stáhli, jelikož nemáme žádné oficiální účastníky průvodu.

 

Děkuji za vyjádření.                                                                                                     Vít Hassan

Podobné příspěvky

Pojišťovny se letos i kvůli tornádu „prohnou”

Afri

Brontosauři v Himálajích otvírájí benefiční obchod

Afri

Společnost Huawei zveřejnila své hospodářské výsledky

Afri