Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Výročí

Oslavy 130 let jachtingu začaly

jachting-klubovna

Český Yacht Klub v sobotu 15. dubna oslavil 130 let od svého založení, které se považuje za počátek celého českého jachtingu. Na slavnostní plavbu na historické salonní rychlolodi Nepomuk přijali pozvání předsedové českých jachtklubů, nechyběli předseda ČSJ Radim Vašík, předseda Slovenského svazu jachtingu Martin Mydlík, další členové VV ČSJ, čestný předseda ČSJ Karel Bauer, spolek Vltavan i další významní hosté.

jachtingMezi Železničním a Palackého mostem se konala regata tříd Optimist, RS Feva, Cadet ILCA 4 a 2.4mR. Všichni přítomní ji sledovali z paluby Nepomuku. Bohužel se kvůli slabému větru a silnému proudu nepodařilo dokončit žádnou rozjížďku.

Příjemnou atmosféru, bohaté občerstvení a projížďku po Vltavě kolem Veslařského ostrova přichystala posádka Nepomuku v čele s převozníkem pražským a ředitelem společnosti Pražské Benátky, které Nepomuk patří, Zdeňkem Bergmanem, jak pro pozvané hosty, tak na závěr i pro všechny účastníky regaty.

Všichni se následně přesunuli do historické loděnice ČYKu, kde oslava pokračovala. Předseda ČYKu Pavel Schwarz provázel přítomné po budově a s hrdostí jim ukazoval nádherné prostory včetně zrekonstruované mansardy zakladatele Josefa Rösslera Ořovského.

jachtingPředseda Slovenského svazu jachtingu Martin Mydlík, předal předsedovi Českého Yacht Klubu u příležitosti 130. výročí stříbrný talíř a popřál nejen klubu, ale celému českému jachtingu dalších 130 let.

Předseda ČSJ Radim Vašík poděkoval ČYKu za zásluhy, a především za vynikající práci s mládeží a také popřál hodně sil a úspěchů do dalších let.

Na závěr proběhlo vyhlášení regaty, na kterém všichni účastníci obdrželi speciální diplomy s připomínkou výročí 130 let od založení ČYKu. Všichni pozvaní hosté dostali také publikaci 130 let Českého Yacht Klubu a znovu vydanou učebnici jachtingu z roku 1937 O.Novák: Co má věděti plachtič o lodi a plachtění.

Povedená akce odstartovala sérii oslav, které nás v tomto jubilejním roce českého jachtingu čekají. Již nyní si můžete objednat kolekci oblečení a doplňků k tomuto výročí: https://eshop.sailing.cz

Oslavy vyvrcholí regatou 130 let jachtingu, která se bude konat poslední prázdninový týden na Lipně a je zároveň mistrovstvím republiky mládeže: https://www.mcrmladeze.cz

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

www.zacnisjachtingem.cz

www.instagram.com/sailingcz

Podobné příspěvky

Praha bude na 17. listopadu patřit oslavám ve veřejném prostoru

Afri

Přesně před osmdesáti lety se vydali Jan Kubiš a Jozef Gabčík do libeňské zatáčky

Afri

Za časných ranních hodin 8. května 1945 zahájili Němci dosud nesilnější úder na Staroměstské náměstí za použití tanků a pěchoty.

Afri