Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

18. mezinárodní vinařský veletrh

VINEX nově a netradičně

Veletrh VINEX se koná zcela netradičně v měsíci květnu a je pouze dvoudenní. První den veletrhu bude hala A2 určena obchodníkům a odborným návštěvníkům. Druhý den se veletrh otevře veřejnosti, zejména návštěvníkům festivalu zábavy s neotřelým názvem VYSTEC FEST spojeného s oslavou výročí 85 let existence brněnského výstaviště.Celý výstavní areál oživí lunapark, sportovní atrakce, hudební koncerty, zábavné programy, ve večerních hodinách dokonce ohňostroj.

 

Vinex2Na veletrhu k degustaci více než 1400 vzorků vín

Vinařský veletrh VINEX nabídne k degustaci více než 1400 vzorků vín prestižních vinařských značek. Přihlášeno je přes čtyřicet vystavovatelů, mezi nimiž nechybí vinařství oceňovaná v nejvyšších soutěžích vín v České republice. Vinaři budou nabízet svá vína k ochutnávce i k prodeji.

 

Vína rozmanitých chutí a vůní

V Brně najdete například společnost Vinselekt Michlovský a akciovou společnost PATRIA Kobylí, které byly vyhodnoceny mezi pěticí nejúspěšnějších v národní soutěži Salon vín ČR 2013, malebné vinařství U Kapličky známé divákům českého filmu Bobule. Nebudou chybět vína z Templářských sklepů Čejkovice nebo z vinařství Chateau Lednice. Vinařství Sonberk, Reisten, Vinařství Lahofer, Vinium Velké Pavlovice, vinařství Tomáš Krist z Milotic a mnozí další na veletrhu představí to nejlepší ze svých sklepů. Kromě tuzemských výrobců přivezou svá vína také vinaři z Rakouska, Itálie a Španělska.

 

Ti nejlepší si odnesou ocenění GRAND PRIX VINEX

Součástí programu veletrhu VINEX je i mezinárodní soutěž vín GRAND PRIX VINEX 2013, jejímž pořadatelem je Národní vinařské centrum. V současné době probíhá příjem soutěžních vzorků. Návštěvníci mohou ochutnat v degustační zóně Grand Prix VINEX více než 500 oceněných vín.

 

 

Podobné příspěvky

Festival spisovatelů Praha

Afri

Důvody, proč pít Matcha? Povzbudí i uklidní

Šebík

Znalci bez pojištění od března příštího roku u ministerstva spravedlnosti nepochodí

Afri