Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Šoubyznys Zprávy z Prahy

4 TENOŘI POKRAČUJÍ V ÚSPĚŠNÉM TAŽENÍ, ČEKÁ JE JUBILEJNÍ 100. KONCERT

Vokální formace 4 Tenoři je mimořádným hudebním projektem na scéně české pop-music. Čtyři osobité zpěváky spojuje láska k muzikálům a filmovým melodiím, ale i obdiv ke Karlu Gottovi. Každý z nich má rozjetou vlastní úspěšnou sólovou kariéru, ale ve čtveřici se skvěle doplňují a jejich hlasy k sobě perfektně ladí a okouzlují posluchače. Uskupení 4 Tenoři tvoří dva držitelé ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národního divadla: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž.

Původně vánoční koncerty 4 Tenorů, které měly být určitým mezníkem po vydání Zlatou deskou Supraphonu oceněného debutového alba, se vinou pandemie koronaviru uskuteční v pražském Foru Karlín na Den matek 8. května 2022 od 15 a od 19 hodin. Vůbec poprvé zde 4 Tenoři zazpívají legendární hit My Way, který proslavil Frank Sinatra. Jsme nadšení, že Paul Anka a další spoluautoři vyslovili souhlas s novou českou verzí Žít podle svého, kterou na tělo 4 Tenorům napsal Martin Johanna z pražského Studia Dva. Píseň v průběhu let již zpívala celá plejáda osobností od Luciana Pavarottiho přes Michaela Bublého až třeba po Hanu Hegerovou. My Way je z právě nahrávaného druhého alba 4 Tenorů, které chystáme k vydání na podzim,“ uvedl producent Janis Sidovský, který ještě informace doplnil: „Rozhodli jsme se věnovat 200 vstupenek zdravotním sestrám jako poděkování za péči během kovidové pandemie, kvůli níž se koncert ve Foru Karlín dvakrát překládal.“

Na koncertech ve Foru Karlín, které jsou zatím největší v historii 4 Tenorů, zazní filmové a muzikálové skladby, písně Karla Svobody i několik novinek z připravovaného alba. Zpěváky doprovodí Unique Quartet a Orchestr 4 Tenorů.

4 Tenoři poprvé společně zazpívali ve Foru Karlín pod taktovkou dvorního dirigenta Andrei Bocelliho Marcella Roty v roce 2017. Nyní, po pěti letech od svého vzniku, již jako úspěšný a respektovaný soubor pokračují v koncertním turné, které mimo jiné ozdobí 28. července jubilejní 100. koncert na hradě Karlštejn. Se svým turné zamíří poprvé i na Slovensko, kde vystoupí v Košicích, Lučenci, v Ružomberoku, Banskej Štiavnici, Kežmaroku, v Nových Zámkoch, v Trenčíně a 16. června 2022 je očekává Bratislavský hrad.

 

4 Tenoři spolu s dalšími významnými osobnostmi české a slovenské populární hudby vzdají hold Karlu Gottovi na speciálních vzpomínkových koncertech, které jsou naplánovány na 19. a 20. června do pražské O2 arény.

4 TENOŘI – JARO / LÉTO 2022

 1. dubna – Třeboň, KC Roháč
 2. dubna – Hronov, Jiráskovo divadlo
 3. dubna – Uherský Brod, Dům kultury
 4. dubna – Hodonín, Dům kultury
 5. dubna – Znojmo, Loucký klášter
 6. dubna – Košice, Historická radnica
 7. dubna – Lučenec, Synagoga
 8. května – Ružomberok, Veľká dvorana Kultúrneho domu A. Hlinku
 9. května – Jaroměř, Městské divadlo
 10. května – Forum Karlín Praha /Májový galakoncert 15:00 a 19:00
 11. května – Karlovy Vary, Národní dům Grandhotel Ambassador
 12. května – Stříbro, Kulturní dům
 13. června – Lidice / Děkovný koncert pro Lidice (Ústřední hudba Armády ČR)
 14. června – Bratislava, Bratislavský hrad
 15. červenec – Zámek Svijany
 16. červenec – Zámek Konopiště
 17. červenec – Bánská Štiavnica, Amfiteáter
 18. červenec – Kežmarok, Kežmarský hrad
 19. července – Nové Zámky, Amfiteátr
 20. července – Trenčín, hrad
 21. července – Hrad Karlštejn / jubilejní 100. koncert
 22. července – Zámek Ostrov

WEB: www.4tenori.cz

YouTube: https://bit.ly/YouTube-4Tenoři

Podobné příspěvky

KOMPLEXNÍ PARTNERSTVÍ VIETNAMU A USA

Redakce

Den otevřených dvěří – ZP Šestajovice

Redakce

Jde to i bez korupce

Petr Ondrášek