Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Ájurvéda je prastaré indické učení

Ajurveda

Víte, co je Ájurvéda? Doslova jde o vědění o životě. Ve své podstatě se jedná o celostní systém péče o zdraví postavené na přírodních zákonech.

Novinka z nakladatelství Alferia představuje základní návod, jak díky vyladění stravy a každodenních rituálů dosáhnout fyzické, emocionální a duševní rovnováhy. Klíčovou roli v udržení zdraví hraje individuální jídelníček podle ročního období, pohyb a denní režim.

Váta řídí pohyb, má přidělen element éter a vzduch,.
Pitta řídí přeměnu, je spojována s ohněm a vodou.
Kapha poskytuje stabilitu, má element vody a země.

Ájurvéda je prastaré indické učení, forma medicíny i prevence, praktikovaná v Indii přes více než pět tisíc let. Vychází z rozpoznání vhodného jídla a bylinek pro daný typ člověka a jeho momentální stav. Pomáhá udržovat, případně obnovit přirozenou rovnováhu organismu.

Ájurvéda věří, že pokud se nám podaří se o sebe starat vhodným způsobem, probudíme tzv. ahamkáru, tedy vědomí toho, kým doopravdy jsme.

Ájurvéda je učení, zahrnující  mnoho oblastí lidského života a vedoucí k lepšímu souladu sám se sebou, dalšími lidmi i přírodou.

Čtenář se seznámí se sedmi základními tělesnými typy a vhodné stravě pro každý z nich. Kniha se věnuje i osobnostní charakteristice a duševním atributům jednotlivých typů. Obsahuje tabulky s potravinami, menu vhodné pro jednotlivá roční období i doporučené denní rituály pro každý typ.

Vyšlo: 3. 7. 2020;

Formát: 167×240 mm; počet stran: 320; ISBN: 978-80-271-2536-4
Knižní novinka – Ájurvéda + Návod jak žít v nejisté době
Nakladatelský dům GRADA

TÁŇA LÁLOVÁ
propagace a PR

e-mail: lalova@grada.cz

Podobné příspěvky

Návštěvníci aquaparku zkusí zachránit život.

Afri

Eva Holubová: nejlépe se cítím, když mě fotí moje dcera!

Afri

Toužíte po labužnickém zážitku? Těšte se na neděli.

Afri