Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Alexandrovci a jejich vánoční program

Praha 16. října 2013

V Praze dne 16. října 2013 proběhla v prostorech hotelu Panorama tisková konference, na které se představili zástupci ruského armádního souboru Alexandrovci se svými hosty – Evou Urbanovou a Petrem Kolářem. Na setkání seznámili novináře se svým vánočním programem.

V období od 1. do 9. prosince 2013 navštíví Alexandrovci pět českých měst. Jako první proběhne vánoční koncert v Praze 1. prosince 2013 v Tipsport Aréně. Pro velký zájem diváků se uskuteční hned dvakrát, a to od 15:00 a od 20:00 hod. Pražský vánoční koncert navíc obohatí přítomnost budapešťského symfonického orchestru Sto cikánských houslí, jehož repertoár se skládá se slavných maďarských a mezinárodních cikánských děl. Další zastávkou bude koncert 3. prosince 2013 v ČEZ Aréně v Ostravě. Druhý vánoční koncertna Moravě odehrají Alexandrovci 7. prosince 2013 v brněnské Kajot Aréně. Následující den se soubor opět vrátí do Čech, konkrétně 8. prosince 2013, na koncert do Českých Budějovic, kde vystoupí v Budvar Aréně. Závěrečný vánoční koncert odehrají 9. prosince 2013 v pardubické ČEZ Aréně, kde bude tato série vánočních koncertů završena.

Alexandrovci v České republice koncertovali již mnohokrát, Vánoční koncert tady však představí poprvé. “Byla jsem potěšena, když si mne Alexandrovci vybrali pro letošní vánoční turné. Obdivuji na nich nádherné hlasy, a když si představím, že při svém vystoupení budu mít za sebou takový mužský sbor, už teď se moc těším. Vybrala jsem si skladbu, kterou Vangelis napsal pro Montserat Caballeovou a mužský sbor. Zpívala jsem ji na různých koncertech, ale s takovým sborem ještě nikdy, věřím, že to bude nádherné,” podotkla Eva Urbanová.

Petr Kolář zazpívá dvě písně ze své vlastní produkce, které souboru Alexandrovci představil a je velice poctěn, že soubor s jeho výběrem souhlasí.

Alexandrův sbor písní a tanců je oficiálním armádním uměleckým souborem armády Ruské federace. Po rozpadu Sovětského svazu vystupoval po celém světě při značném množství významných událostí a především s celou plejádou známých světových umělců. Každé vystoupení, kdy je na pódiu více než 100 umělců, je dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem.

                                                                                                                              JUDr. Svetozár Plesník

IMG_4349 IMG_4356 IMG_4379 IMG_4408 IMG_4396

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Svět a světlo malíře ILKA

Afri

Jazzová sekce si připomněla 45. výročí okupace Československa

Afri

Chceme někoho, kdo bude „vládnout moudře a spravedlivě”

Afri