Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Alpine Pro – nová kolekce 2013

Pro ještě bezpečnější a pohodlnější pohyb v přírodě vyvinula společnost Alpine Pro technologii FUSION GRIP – aktivní podrážku s protiskluzovou úpravou v nášlapné části. „Tato speciální podrážka bude součástí patnácti modelů bot Alpine Pro. V aktuální kolekci na jaro a léto půjde spíše o sportovnější, lehčí boty na běhání a vycházky. Na podzim připravujeme modely určené do terénu; jejich podrážka bude vytvořena hned z několika podešví,“ vysvětluje Marek Podracký.

Nová kolekce je tradičně rozdělena do tří sekcí – EXTREME, OUTDOOR a PERFORMANCE.

Kolekce EXTREME je určena pro nejnáročnější outdoorové aktivity a obsahuje dokonale technické oblečení. Letos nabízí materiály s velmi vysokou voděvzdorností i prodyšností – např Neoshell Polartec pro třetí vrstvu a Power Stretch pro druhou vrstvu.

Kolekce OUTDOOR se zaměřuje především na rekreační outdoorové aktivity a sport. Je tvořena pouze funkčními materiály a obsahuje širokou škálu technických materiálů: PTX MEMBRANE, AQC COATING, SOFT-SHELL WINDBARRIER, DWR úpravu. Letní kolekci pak dominuje rychleschnoucí materiál cool-dry. Letošní jarní produkty OUTDOOR jsou navrženy v pestrých a sytých odstínech – pánské oblečení především v sytě modré, zářivě zelené, výrazné červenooranžové barvě, v dámské kolekci je použita stylová kombinace růžové, modré, zelené, žluté. Samozřejmě nechybí ani evergreen ve formě přírodních barev charakteristických pro outdoor. Pro letní dámskou kolekci jsou typické svěží žluté a modré odstíny, ale nechybí ani oblíbená růžová a fialová. Pánské letní oblečení je laděno do tmavých, převážně modrých odstínů. Celá OUTDOOR kolekce jaro/léto 2013 je navíc bohatá na reflexní tisky pro zajištění větší bezpečnosti a viditelnosti.

Kolekce PERFORMANCE je vhodná na indoor fitness a pro většinu venkovních sportovních aktivit. Produkty jsou letos opět plné jasných a výrazných barev. Použité materiály mají speciální tvary vláken pro rychlý odvod potu s schnutí materiálu.

**************************************************************************************************************************************************************************************

Společnost Alpine Pro, a. s. patří mezi přední firmy českého trhu se sportovním a outdoorovým oblečením, doplňky a obuví. První kolekce Alpine Pro byla uvedena na trh v roce 1998. Alpine Pro je v současné době v České republice značkou s největší maloobchodní sítí v oblasti outdoorových aktivit. Na trhu je zastoupena vlastními značkovými a franšízovými prodejnami. V roce 2000 společnost zahájila expanzi na slovenský a polský trh. Společnost Alpine Pro je formou obchodního zastoupení reprezentována ve více než dvaceti zemích světa, např. v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, Balkáně, v Pobaltí, Maďarsku, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Libanonu a v dalších zemích.

Přední česká společnost je spojována se špičkovými sportovci, mezi které patří veslařský mistr světa Ondřej Synek, nadějná sjezdařka Klára Křížová a MTB cyklistka Tereza Huříková. Kromě jednotlivců společnost podporuje i cyklistický ALPINE PRO AUTHOR TEAM v čele s vícenásobným mistrem České republiky Václavem Ježkem. Významnou aktivitou ALPINE PRO je partnerství v seriálech závodů Kolo pro Život, dále také spolupracuje s lyžařskými areály po celé České republice.

Důkazem vynikajících výsledků je i důvěra Českého olympijského týmu, jehož oficiálním partnerem je od roku 2009 právě Alpine Pro. Výbava olympijského týmu na Letní olympijské hry 2012 v Londýně, kterou společnost vyrobila, sklidila velký úspěch nejen u našich olympioniků, ale také u veřejnosti. Důkazem bylo i to, že krátce po uvedení olympijské kolekce do prodeje byly některé produkty během pár dní vyprodány.

Alpine Pro klade velký důraz na kvalitu výrobků, proto testuje jejich vlastnosti nejen v laboratorních podmínkách, ale i v reálném prostředí. Dlouhodobě spolupracuje s horolezcem Petrem Maškem a horským vůdcem Pepkem Milfaitem, kteří testují oblečení ve vysokohorských podmínkách. Sportovci vyvíjející olympijské oblečení zkoušejí v praxi také vlastnosti materiálů. Do vývoje kolekcí jak pro Olympijské hry Vancouver 2010, tak pro Londýn 2012 se zapojili i významní čeští sportovci. Ve Vancouveru oblečení zabodovalo svým nadčasovým a originálním designem, který získal v internetovém hlasování listu Huffington Post titul “olympijský vítěz v oblékání”. Jakého ocenění či výsledku se dočká zbrusu nová kolekce pro Londýn 2012, zůstává zatím tajemstvím, věříme však, že sklidí podobný úspěch.

Vysoká kvalita materiálů a prvotřídní zpracování jsou samozřejmostí. To potvrzuje i fakt, že Alpine Pro testuje své produkty na vlastních zaměstnancích. Tým vybraných zástupců jednotlivých oddělení vyjel vloni testovat své výrobky do prostředí, pro které své oblečení a další doplňky navrhuje. Cílem byl Triglavský národní park ve Slovinsku, kde absolvovali zaměstnanci se svým vybavením během týdenního pobytu několik zátěžových disciplín. Materiály s PTX membránou byly podrobeny zkoušce všemi povětrnostními vlivy. Prošly sice na jedničku, ale vývojáři nezahálejí a své zážitky a zkušenosti s oblečením využívají pro přípravu dalších návrhů na vylepšení produktů.

Podobné příspěvky

Vychází nejobsáhlejší průvodce 46letou historií divadla Járy Cimrmana

Afri

Sauber Junior Team jede do Baku

Jaroslav Hauer

Česko zaplaví vlčí máky!

Jaroslav Hauer