Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

ANNOVINO FEST Lednice zahájil vinařskou sezónu

Po otevření Turistického informačního centra, Vinařského Stellplatzu pro karavany a romantických projížďkách lodí po Zámecké Dyji představují letos ledničtí vinaři vlastní festival přímo v areálu vinařství.

V sobotu 23. dubna zahájili netradičním způsobem vinařsko-turistickou sezónu okořeněnou prohlídkami vinařství a ochutnávkami vín, křty nových řad vín – Evoluce, Valtické Podzemí nebo Amonit sekt. Na Festivalu k otevření vinařské sezóny v Lednici si každý přišel na své. Odpoledne romantika, večer rockový nářez! Ve 14 hod zahájili populární 4 TENOŘI. Poté následovaly slavnostní křty nových vín a sektů ANNOVINO LEDNICE. Kmotrem prémiových vín EVOULUCE se stala zpěvačka Dasha, která si zdejší lednická vína velmi oblíbila. 4 TENOŘI – originálním způsobem – sabráží sekerami pokřtili nový sekt AMONIT a Jindra Bušek, zakládající člen skupiny Kabát se ujal pokřtění nových vín Valtické Podzemí, přesně v duchu známé písně Dole v dole, v tomto případě „dole“ znamená Valtické Podzemí. Na křty navázalo vystoupení Dashy. Později odpoledne začal Annovino Fest nabírat na obrátkách. Kapela ŽÍZEŇ předvedla rockovou klasiku v neobvyklých aranžích. Navázala na ní „živočišná a živelná” skupina LA BANDE. Vrcholem večera byl KABÁT Revival se zakládajícím členem skupiny Kabát – kytaristou Jirkou Buškem. Závěr patřil heavy rockové skupině SARAH a after párty ve Vinařské stodole. Celé odpoledne probíhaly komentované prohlídky vinařství, byla představena vína ročníku 2021 a novinky z vinařství. Nechyběly ani soutěže, regionální speciality a atraktivní gurmánské speciality. Programem provázel moderátor Václav Žmolík.

křest sektu Amonit

Annovino a Amonit Rodinné vinařství ANNOVINO LEDNICE zahájilo unikátní projekt AMONIT, který spojuje zážitkovou turistiku a zábavu s historií. Jako výstižný symbol zvolili druhohorního současníka dinosaurů – zkamenělinu hlavonožce.  Dodnes se nacházejí v regionu Lednicko-valtického areálu a tvoří unikátní podloží vinohradů. Amonit se stává také symbolem nového loga vinařství Annovino. Amonit vás postupně zavede na zajímavá místa nejen ve spojení s vinařstvím a ochutnávkou vína, ale také třeba na Lednický zámek.

Vinařské úspěchy ANNOVINO za uplynulý rok:

– více jak 140 medailí z tuzemských i zahraničních soutěží, přičemž cenné zlaté kovy získávají i moravská zemská vína ze základní „zámecké“ řady Annovino

– Rulandské šedé výběr z cibéb 2018 je nejlepším sladkým vínem České republiky zařazeným do Salonu vín České republiky

– zasloužený úspěch v Salonu vín patří i Hibernalům

– Lednická a Pohádková cuvée několika odrůd získala Zlatý Klas Země Živitelky a cenu Česká chuťovka v Senátu České republiky

4 TENOŘI v akci(

Turistické zajímavosti rodinného vinařství Annovino Lednice: Novinkou letošního roku je dobudování Vinařského Stellplatzu v samém srdci kouzelného Lednicko-valtického areálu minutu autem od zámku. Nachází se v těsném sousedství známého vinařství a romantického zákoutí Zámecké Dyje, tzv. bobří řeky a lužního lesa. Součástí Stellplatzu jsou elektrické přípojky, přívody pitné a užitkové vody s výlevkou, splachovací toaletou a venkovní sprchou, ohniště a zázemí tvoří přilehlá Vinařská stodola s možností posezení. A protože jste ve vinařství určitě využijete možnosti ochutnávky lednických vín, prohlídek vinařství a pikniků v zahradě Amonit a pod pergolou. V areálu je dále herní koutek (kolotoč, trampolína a ping pong zdarma), začátek cyklistických stezek a turistických tras. Blízkou Zámeckou Dyji, přezdívanou také jako moravská Amazonka, si můžete projet na zapůjčené loďce.

Vinařská stodola Historická budova přeměněná na oázu klidu skýtá uvnitř exponáty starých zemědělských strojů. Nasajte atmosféru dob dávno minulých se sklenkou v ruce a dopřejte si stylové a romantické posezení obklopeni umem našich předků Zážitkové piknikování v zahradě Amonit a pod vinařskou pergolou

Zahrada Amonit Ledničtí vinaři ANNOVINO vybudovali vlastními silami a víceméně dle vlastních představ zahradu Amonit. Jedná se především o spojení dvou významných stavebních prvků – kamene a dřeva. Kamenem je většinou místní mušličkový vápenec zčásti také pocházející z vinohradů jako symbol unikátního terroir prehistorických moří a významný prvek určující kvalitu a osobitost lednických vín. Zahrada Amonit není stvořena jen k prohlídce, ale především bude sloužit milovníkům vína i všem návštěvníkům Lednice jako ideální místo pro odpočinek, piknikováni s lahví ANNOVINA a zajímavým občerstvením z Vinařského bistra.

odemykani Zamecke Dyj

Do vinařství lodí po Zámecké Dyji nebo na koloběžce Poloha vinařství u jednoho z ramen řeky Dyje, tzv. Zámecké Dyje, přivedla majitele k dalšímu nápadu vytvořit zde zážitkový program pro celou rodinu. Poznáte Lednicko-valtický areál netradičně z loďky na tzv. moravské Amazonce, jak se Zámecké Dyji přezdívá. Od přístavu ANNOVINO si vychutnáte plavbu romantickými meandry lužní krajinou v okolí městečka Lednice. Na zpáteční cestu do vinařství se můžete vydat na populárních koloběžkách.

Valtické Podzemí Součástí společnosti je rovněž Valtické Podzemí. Jedná se o unikátní labyrint historických vinných sklepů v celkové délce 900 m. Tento nejnavštěvovanější vinařský turistický cíl na Moravě je držitelem titulu TOP vinařský cíl České republiky a patří tak právem k těm pravým místům pro poznávání vína a zážitkům všeho druhu.

zpěvák Marian Vojtko na Lednickém koníku (ze dřeva starých su p

Jedinečnost lednických vín Vína zrozená v Lednici mají svůj unikátní charakter. Zdejší tratě mají zvýšený obsah vápníku a jsou často oceňována v České republice i v zahraničí. Vinařství se zaměřuje na odrůdy Rulandské šedé, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Rulandské modré a bílé, Sauvignon, Hibernuj a Pálavu. Specialitou je LEDNICKÉ VIŠŇOVÉ – tradiční višňové víno nebo HONEY´S (Medové) – unikátní spojení vína, ovoce a medu.

Vinařské turistické informační centrum ANNOVINO Jedinečná budova postavená z místního mušličkového vápence tvořeného zkamenělinami. Největší budova tohoto druhu u nás je rovněž zapsaná v knize Českých rekordů stejně tak jako největší soubor unikátního dřevěného nábytku vytvořeného z materiálu starých vinných sudů. Prohlídky vinařství, ochutnávka vín, příjemné posezení to je hlavní nabídka zdejšího centra. Expozice zkamenělin a vinařské historie vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov.

Vinařství ANNOVINO je tedy místem, ve kterém naleznou milovníci vinařské turistiky všechny potřebné služby na profesionální úrovni. Od turistického informačního centra přes zážitkové programy pro celou rodinu až po pestrou n

originální vinařská ozdoba 4 TENOŘI při křtu AMONIT Sektuareál vinařství

abídku tichých, šumivých vín i burčáku z místních vinic. Lednicko-valtický areál, zvaný též Zahrada Evropy, nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná mezi památkami UNESCO je ideálním cílem na výlet. Spojíte tak návštěvu krásné krajiny a památek s degustací výborného vína.

Jaromír a Věra Hamplovi                       Foto: Annovino

Podobné příspěvky

Skautský institut otevírá nový veřejný prostor na pražské Kampě

Afri

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP

Afri

Vyhlášen nový ročník akce Anděl mezi zdravotníky

Jaroslav Hauer