Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Politika Zprávy z Prahy

ANOTACE DEBATY PRVNÍ DÁMY A PÁN MEZI NÁMI

dámi prezidentu

Role první dámy nebo prvního pána je dlouhodobě opomíjena. Voličská veřejnost nemá možnost poznat člověka, který žije nejblíže budoucímu prezidentovi nebo prezidentce. A proto dostaly protějšky prezidentských kandidátů slovo 6. ledna 2023 v Pražské křižovatce.

Jedinou společnou debatu manželek a manžela prezidentských kandidátů uspořádala Asociace společenské odpovědnosti a navázala na úspěšný první ročník 2018, kterým roli prvních dam v rámci prezidentských voleb vyzdvihla v České republice vůbec poprvé a přinesla tak nový pohled na volební kampaň a rozhodování voličů. 

Na jevišti se sešli: Klára Fischerová, Monika Hilšerová, Robert Neruda, Eva Pavlová, Dana Středulová a Aneta Zimová. Na to, jak si roli první dámy a pána představují a čemu se chtějí věnovat, jaký mají vztah k filantropii, jaký vliv má kandidatura na jejich rodinu nebo zda plánují přestat se svým civilním zaměstnáním se ptala Daniela Písařovicová (DVTV) a Petr Šimůnek (Forbes Česko). 

Debata byla po celou dobu tlumočena do znakového jazyka, a to jak hostům v sále, tak divákům na online přenosu. 

 

MEDAILONEK ASOCIACE SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI

Asociace společenské odpovědnosti je největší iniciativou společenské odpovědnosti v Česku. S jasnou vizí, aby se pomoc druhým, solidarita a starost o společnost, životní prostředí a veřejný prostor stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku, spojuje na 500 členů z řad korporátního, neziskového, vzdělávacího i veřejného sektoru. Tradici filantropie a kulturu dárcovství v Česku rozvíjí pod hlavičkou Giving Tuesday a i díky společensky odpovědnému e-shopu s udržitelnými dárky Nakup na Dobro. Více zde..

CITACE

Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti

,,V roce 2018 se první dámy v médiích příliš neobjevovaly a veřejnost je i společně poznala až na debatě. Bylo zajímavé sledovat rozdíly v jejich povahách a charakterech a vidět je interagovat společně. Stejnou neopakovatelnou příležitost jsme chtěli jak řečníkům, tak voličům zprostředkovat i tentokrát. Od první debaty se ale i mnohé změnilo, především potřeba posilovat v naší společnosti demokratické hodnoty. A to, že mezi dámami sedí i pán, a na Hrad kandiduje žena, je také moc příjemný symbolický krok kupředu. Opravdu platí staré přísloví, že za každým úspěšným mužem stojí žena? Já myslím, že dnešní debata je především důkazem, že ženy stojí vedle svých mužů rovnocenně a ruku v ruce tak formují společnost.”

Tereza Novosadová Ocetková

Foto: Jitka Tomečková

Web: https://www.prvnidamy.cz/

Facebooková událost: zde 

Podobné příspěvky

Vítěz 47. Memoriálu L. Tomíčka je Przemyslaw Pawlicki

Afri

Charitativní sbírka Srdce dětem přinesla rekordních 20 milionů .

Afri

Nový film Petra Kolečka Zbožňovaný dotočen

Jaroslav Hauer