Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

Praha 8

urad praha 8Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8″, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí, ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací nesouhlasí.

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

„Projekt výstavby dočasného bytového domu nebyl projednán ani s městskou částí, ani s jejími občany, navíc není v souladu s pořizovanou územní studií Ďáblice a koncepcí Vize pro Ďáblice, nemůžeme souhlasit s jeho realizací,” zdůvodňuje radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN) a dodává: „Spolu s místními občany usilujeme o to, aby se Vize pro Ďáblice stala součástí územní regulace sídliště, zejména územní studie aktuálně zpracovávané Institutem plánování a rozvoje. Způsob zapojení občanů do celého projektu je poměrně průkopnickým řešením a může být vzorem pro další projekty nejen na území Prahy 8.”

„Požadujeme, aby se k projektu napřed mohla vyjádřit veřejnost a zástupci místních zainteresovaných spolků a připomínky, které zazní, aby byly zapracovány do konečné podoby případného projektu,” doplnil místostarosta Prahy 8 pro územní rozvoj Jiří Vítek (Patrioti).

Magistrát hlavního města Prahy projekt bytového domu „Ládví – Praha 8″ schválil jako experimentální projekt dočasného využití kapacity stávajícího parkoviště pro stavbu nájemního bydlení, při zachování funkčnosti parkoviště. Projekt je plánován na pozemku hlavního města Prahy, mezi ulicemi Střelničná, Davídkova, Taussigova a Střekovská na jižním okraji Sídliště Ďáblice a počítá se zkráceným životním cyklem budovy.

Magistrát stavební řešení plánuje takové, aby umožnovalo případnou změnu či demontáž stavby v horizontu přibližně 20 – 30 let. Experimentální stavba je koncipována dle odhadů do úrovně třetího nadzemního podlaží s kapacitou 30 – 40 menších bytových jednotek a předpokládá se konstrukčně jako kombinovaná modulární stavba. Odhadované náklady činí 160 mil. korun.

Šalek Martin, Mgr.

Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra

Odbor kancelář starosty (OKS)

Podobné příspěvky

V Aquapalace Praha se představí nejkrásnější dívky z Čech

Šebík

Výročí nezávislosti Kazachstánu bylo oslaveno na lodi v Praze

Afri

Prezident Miloš Zeman nesklízel 17. listopadu úspěchy

Afri