Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Bezpečnější internet

S nastavením zabezpečení chytrého telefonu či počítače pomáhají všem zákazníkům O2 Guru na prodejnách. Bezpečné tipy pro smartphony popisují také instruktážní videa O2 Guru na YouTube. “Naše podnikání závisí na důvěřea zapojení všech zúčastněných stran, především našich zákazníků. Proto jsme si vědomi naší odpovědnosti na ochranu soukromí našich klientů a dětí online. Dáváme jim jednoduché bezpečnostní tipy, které jim pomohou užívat nové technologie naplno a bez obav,” doplnil Jakub Chytil.

Tipy pro zabezpečení chytrého telefonu

  1. Zadejte kod PIN nebo heslo pro uzamčení obrazovky telefonu.
  2. Nainstalujte a umožněte provoz tzv. vzdálených ( “remote” ) služeb. Ty vám umožní ovládat telefon na dálku v případě ztráty nebo odcizení.
  3. Pravidelně zálohujte nebo synchronizujte svá data.
  4. Všude, kde to lze, využívajte možnosti zakódování informací ( tzv. enkrypci ).
  5. Používejte antivirové programy.
  6. Provádějte aktualizace vašeho operačního systému.

Strážce internetu zabezpečí až pět počítačů

Společnost Telefónica dává svým zákazníkům možnost využít software Strážce internetu, který chrání nejen počítač, ale také celou rodinu proti hrozbám na internetu. Software obsahuje antivirový program, ochranu proti útokům typu Phishing či další služby. Vedle toho také umožňuje rodičům nastavit, na jaký obsah na internetu nebudou mít jejich děti z počítače přístup. Strážce internetu od O2 je k dispozici ve verzi pro jeden či pro pět počítačů.

 

Více informací o Strážci internetu získáte na stránkách O2 na adrese: http://www.o2.cz/osobni/internet/strazce-internetu.html

Podobné příspěvky

Eutanázie jako možnost…

Afri

MISS Czech Republic startuje

Jaroslav Hauer

Vinaři slavili úspěchy v Litoměřicích

Afri