Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Komunální volby 2018 Politika Zprávy z Prahy

Boj o magistrát začíná

Magistrat

Kdo bude řídit Prahu po Krnáčové? Mezi adepty na primátora jsou hodně zajímavá jména

Adriana Krnáčová (57) jako primátorka hlavního města končí. Chce se věnovat rodině. O uvolněný post se strhne zajímavý boj. Za ČSSD se o primátorské křeslo bude bít Jakub Landovský. Za Starostky a TOP 09 se o křeslo primátora popere Jiří Pospíšil. Kandidátem za hnutí ANO by pak měl být Patrik Nacher.

O pražské primátorské křeslo se v komunálních volbách podle našich informací poperou zajímavá jména. Sociální demokraté by do boje o Prahu chtěli vyslat Jakuba Landovského Ten vytváří svůj mediální obraz na odkazu svého slavného otce Pavla. Vystudovaný právník Landovský začínal jako asistent Jiřího Dienstbiera.

Hnutí ANO jako svého kandidáta bude nominovat zřejmě Patrika Nachera. Tento bývalý bojovník proti bankovním poplatkům je velkým oblíbencem a pravou rukou odcházející primátorky Krnáčové. U ostatních členů ANO se tento vzrůstem malý, ale ambicemi velký politik, příliš netěší. Mnohým vadí, že už je za svůj život ve třetí politické straně.

V zákulisí se také řeší jeho vzdělání – Nacher totiž na svém facebookovém profilu uvádí, že vystudoval kontroverzní vysokou školu ve slovenské Galantě, která musela být kvůli řadě skandálů s rychlo studenty zavřena. Nominaci na primátora tak nemá zdaleka jistou, jedním z možných náhradníků za Nachera na post volební jedničky může údajně být bývalý ministr financí Pilný.

TOP 09 do boje o primátorský post vyšle Jiřího Pospíšila – ten už se stal terčem mnoha vtipálků díky novým vizuálům, kde například z jeho těla vystupuje vjezd do tunelu Blanka. Otázkou je, koho bude nominovat ODS. Podle našich informací se znovu hovoří o bývalém primátorovi Bohuslavu Svobodovi.

Jak se zdá tak letošní komunální volby budou opravdu zajímavé a po jejich skončení si může primátorský řetěz nasadit opravdu leckdo. J.Zavřel

Podobné příspěvky

Pražská ODS: 7 dopravních chyb Hřiba a Scheinherra

Afri

Domácí kotle – výměna

Afri

ČÍŠNICKÉ HUMORESKY U VYSTŘELENÝHO OKA

Afri