Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Budeme čekat na vlak v „budově“, která není budovou?

“Veřejnost i odborníci jsou rozčarováni z návrhu, který vypadá, jako by do centra Prahy přiletěl z Dubaje. Budeme čekat na vlak v „budově“, která není budovou, ale převýšenou střechou nad otevřeným prostorem, kam bude foukat a částečně i pršet a sněžit?” komentuje Anna Vinklárková z organizace Arnika.

Komentář spolku Arnika k vyhlášení výsledků mezinárodního soutěžního dialogu Nový hlavák

“Vítězný návrh je prezentován jako ekologický, co je ale ekologického na tom, zbourat stávající budovu nádraží, která byla před pár lety rekonstruována? Navíc je – dle informací z ministerstva kultury – nová odbavovací hala kulturní památkou (spolu s Fantovou budovou). Žalostný výsledek soutěže ukazuje, jak špatně město připravilo zadání soutěže. Práce Institutu plánování rozvoje je v tomto případě naprosto neprofesionální – má se za veřejné peníze zbourat kulturní památka a kácet stromy ve Vrchlického sadech?

A na to by měly být utraceny miliardy z veřejných peněz v době, kdy nemáme na důstojné platy ve školství? Kdyby byla raději namísto zfušované soutěže věnována energie do přípravy zklidnění magistrály – tato komunistická “dálnice“ by už opravdu měla z centra Prahy zmizet,” dodává Vinklárková.

Foto: Henning Larsen Architects

Luboš Pavlovič

 www.arnika.org

Podobné příspěvky

Žižkovské pivobraní představí na Parukářce 35 minipivovarů

Šebík

Pověsti okolo Staronové synagogy

Redakce

Encyklopedie Prahy 2 je nejlepší elektronickou službou v ČR

Redakce