Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Hudba Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Češi by nejraději zašli na pivo s Karlem Gottem

Češi by nejraději zašli na pivo s Karlem Gottem

Praha, 10. listopadu 2014 – Nestárnoucí český zpěvák a sběratel zlatých slavíků Karel Gott je zároveň člověkem, se kterým by Češi nejraději zašli na „jedno“. Kromě mnohonásobného držitele ceny Český slavík by Češi rádi zasedli k pivu také s Jaromírem Jágrem, zpěvačkou Lucií Bílou či prezidentem České republiky Milošem Zemanem. Alespoň to vyplývá z průzkumu Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS), který zjišťoval, jakou slavnou osobnost by lidé rádi pozvali na pivo.

Koncert Karla Gotta

Populárního českého zpěváka Karla Gotta, který nedávno oslavil 75. narozeniny, by podle průzkumu Českého svazu pivovarů a sladoven pozvalo na pivo největší procento Čechů. Se zlatým hlasem z Prahy, jak se nestárnoucí legendě československé a české popové scény přezdívá, by lidé poseděli raději než se sportovní legendou Jaromírem Jágrem. Slavný hokejista s osmašedesátkou na zádech je ve svých dvaačtyřiceti letech historicky nejúspěšnějším evropským hokejistou v bodování slavné americko-kanadské hokejové ligy. Právě jeho heroické výkony na ledě z něj dělají miláčka národa. Na pivo by jej pozvalo hned za Karlem Gottem nejvíce Čechů. A to i přesto, že je slavný hokejista vyhlášeným abstinentem.

Z výsledků průzkumu nejsme ani tolik překvapeni. Jak Karel Gott, tak Jaromír Jágr či Lucie Bílá jsou dlouhodobě nejpopulárnějšími osobnostmi České republiky. Na výsledcích průzkumu je patrné, že by lidé strávili pohodový čas u piva s osobností, která toho ve svém oboru hodně dokázala,“ komentoval výsledky průzkumu výkonný ředitel ČSPS Vladimír Balach.

Třetí nejčastěji zmiňovanou osobností, se kterou by se Češi rádi setkali u piva, je zpěvačka Lucie Bílá. Osmačtyřicetiletá čerstvá držitelka státního vyznamenání Medaile za zásluhy o stát v oblasti umění je mezi osmi nejčastěji zmiňovanými osobnostmi, které by Češi pozvali na pivo, jedinou ženou. Na pivo by s ní vyrazilo více lidí než třeba s frontmanem populární kapely Kabát Josefem Vojtkem, či americkým hercem Bradem Pittem.

Mezi nejčastěji skloňovanými jmény v průzkumu je i několik českých politiků. Čtvrtý se umístil prezident České republiky Miloše Zeman, na šestém, děleném místě pak ministr financí, předseda politického uskupení ANO 2011 a druhý nejbohatší Čech Andrej Babiš. „To, že se v první desítce lidí objevují hned tři politici, pokud za politika budeme považovat i zesnulého prezidenta Václava Havla, považuji za dobré znamení. Dost možná to s tou českou politickou kulturou nebude tak zlé, jak se tvrdí, když by s politiky šli Češi rádi na pivo,“ dodal Balach.

Jakou slavnou osobnost byste pozvali na pivo?
1, Karel Gott
2, Jaromíř Jágr
3, Lucie Bílá
4, Miloš Zeman
5, Tomáš Klus a Josef Vojtek
6, Andrej Babiš a Brad Pitt
7, Václav Havel

O ČSPS:
Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století. V té době jsou na našem území zakládány první profesní pivovarské a sladařské organizace. Současná podoba svazu pochází z roku 1991, kdy se podařilo profesní organizaci pivovarníků a sladovníků obnovit. V současnosti svaz sdružuje 22 pivovarských společností, 7 sladoven a 20 přispívajících členů. Mezi přispívajícími členy jsou výrobci pivního skla, etiket, technologických a technických zařízení pro pivovarský sektor, vzdělávací instituce atd. Hlavním cílem svazu je prosazování a obhajování práv a společných zájmů svých členů. Podporuje rozvoj aktivit, které přispívají k řádnému provozování předmětu činnosti členů, zajišťuje kontakty s legislativními orgány a příslušnými orgány státní správy. Svaz zastupuje zájmy svých členů i na mezinárodním poli v pivovarských a sladařských institucích a organizacích.

Podobné příspěvky

Základní škola Heřmánek zve na Dny otevřených dveří

Redakce

Thödol David Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda

Šebík

Ministr zemědělství ocenil nejlepší prodejce českého chřestu

Redakce