Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Český Siemens rozšiřuje vývojové aktivity

 

Nové centrum je umístěno v Praze a Brně. Přes šedesát pražských inženýrů se společně s padesáti brněnskými kolegy podílí na mezinárodních vývojových projektech globálního koncernu v oblasti automatizace výroby, řízení veřejné dopravy, inteligentních parkovacích systémů nebo měření dodávek a spotřeby energie. Na části úkolů centrum spolupracuje také s Českým vysokým učením technickým v Praze, Vysokým učením technických v Brně a Masarykovou univerzitou v Brně.

 

Siemens má v České republice již deset vývojových a konstrukčních center. Vedle nového vývojového a prototypového centra v Praze a Brně, mezi ně patří mezinárodní centrum vývoje kolejových vozidel v Praze a Ostravě a dále centra na vývoj a konstrukci elektromotorů, generátorů, parních turbín, osvětlovací techniky, přípojnicových systémů, spínací a jisticí techniky v jednotlivých výrobních závodech.

 

Siemens v současnosti spolupracuje s více než třicítkou středních a vysokých technických a přírodovědných škol na vědeckých a vzdělávacích projektech, výuce studijních oborů, studentských praxích a na vybavenosti škol. Atraktivitu a prestiž technického vzdělání již patnáct let podporuje organizováním Ceny Siemens, soutěže pro nadané studenty, vědce a akademické pedagogy.

Koncern Siemens představuje světovou špičku v oblasti výzkumu a vývoje, do kterého v roce 2012 investoval 4,2 miliard €. Siemens je evropskou jedničkou v počtu patentů, z 57 300 patentů registrovaných v roce 2011 jich 22 200 bylo v oblasti „zelených“ technologií. Celosvětově v oblasti výzkumu a vývoje zaměstnává přes 29 tisíc pracovníků.

Připojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ

Podobné příspěvky

Orange je romantická manga s fantaskními prvky

Afri

Softbalistky se vrací do akce

Afri

Až 7 tisíc dětí se ročně rodí s rizikem šilhání a tupozrakosti .

Afri