Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Cirkulárním dnem 22.srpna v Mattoni Life Baru u Vřídla provede Tomáš Klus

Recyklace-odpadu

Neděle 22. srpna bude v Mattoni Life Baru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary patřit především cirkularitě. Program připravila iniciativa Zálohujme.cz ve spolupráci s minerální vodou Mattoni. Eco talk Tomáše Kluse, koncert Pavla Callty, zálohomat, cirkulární Mattoni novinku, koncert i afterparty propojuje inspirace nekončícími přírodními cykly, ve kterých nevzniká odpad – vše, co se zrodí, je opět využito.

Cirkulárním dnem 22.srpna v Mattoni Life Baru u Vřídla provede Tomáš Klus

Tomáš Klus

Program Mattoni Life Baru na Vřídelní kolonádě bude v neděli zasvěcen cirkulární ekonomice. Zdánlivě složité téma přiblíží svým typickým humorem a nadhledem písničkář Tomáš Klus. V premiéře pak představí svou novou loutkovou pohádku O princezně PEŤce a samozřejmě zazpívá. To vše v pohodlí a příjemném open air prostředí Mattoni Life Baru s možností ochutnat některý z koktejlů, které letos soutěžily o nejlepší nealkoholický koktejl na světě. V duchu cirkularity budou nápoje samozřejmě podávány pouze ve vratných kelímcích.

Návštěvníci cirkulárního dne si mohou kromě kulturních zážitků odnést řadu cenných informací o zálohování PET lahví a plechovek od Lovců PETek nebo vyzkoušet zálohomat. Ten jim po odevzdání PET lahve vydá lístek se slevou do Mattoni Muzea v Kyselce, kam je po celou dobu konání festivalu dopraví speciální autobus č. 14 zcela zdarma. V muzeu si pak mohou kromě historických artefaktů a interaktivních prvků prohlédnout nový exponát – první českou cirkulární PET lahev. Druhý zálohomat je pak k použití ve vestibulu hotelu Thermal.

Už zakladatel značky Mattoni – Heinrich Mattoni, v jehož odkazu pokračujeme, stáčel minerálku do vratných lahví. Novodobý materiál, PET, který je lehký a odolný proti rozbití, je ideálním pro cirkulární použití, tedy k opakované recyklaci PET lahví do nových a nových lahví. Proto podporujeme plošný zálohový systém na PET lahve, který by celý proces umožnil,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873, jež je zakládajícím členem iniciativy Zálohujme.cz. A doplňuje, že se během cirkulárního dne mohou lidé s tématem blíže seznámit.

Program cirkulárního dne          

Neděle 22. 8. 2021

13:30 Koncert Pavel Callta

14:30 Uvedení filmu Křídla pro Coldplay výtvarnicí Mílou Fürstovou a režisérem Peterem Hirjakem

15:00 Promítání filmu Křídla pro Coldplay

17:00 Eco talk Tomáš Klus

17:30 Představení unikátní novinky Mattoni

18:30 Koncert Tomáš Klus

20:00 DJ afterparty

 

O iniciativě Zálohujme.cz

Iniciativa usiluje o celospolečenskou debatu o možnostech zavedení systému vratných záloh na nápojové PET lahve a plechovky v Česku. Došlo by tak k posílení principů oběhového hospodářství. Hledá možnosti, jak zlepšit sběr nápojových PET lahví a plechovek, aby se po použití nestávaly bezcenným odpadem, ale plnohodnotnou surovinou umožňující recyklaci „z lahve do lahve“. Více na: www.zalohujme.cz

Zakládající členové: Mattoni 1873, Institut cirkulární ekonomiky (INCIEN), Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT); Členové: Sdružení místních samospráv ČR, Rodinný pivovar BERNARD, a.s., Sodovkárna Kolín, Tradiční pivovar v Rakovníku, a. s., KRAKONOŠ, spol. s r.o., Žatecký pivovar, spol. s r.o., DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, a.s., Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, DUP – družstvo – pivovar Poutník, WTS-J, a.s., AGS Trade, s.r.o. (Secco+), Great Expectations, s.r.o., Trash Hero Czech Republic, z.s., Rádio Impuls, RunCzech, Nadace Partnerství,

 Andrea Brožová

Podobné příspěvky

Pražské věže .

Šebík

Němý film Svatopluka Innemanna s Vlastou Burianem a Anny Ondrákovou…

Afri

Kapela Mig 21 vydává dvojalbum Hity a rarity, a zároveň představuje novou píseň i s videoklipem Hej kámo!

Jaroslav Hauer