Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Demonstrace – Akce nazvaná Česká republika na 1. místě

Demo2022

Vznik samostatného Československa v roce 1918 si dnes připomínají politici, vojáci, sokolové i veřejnost. Během státního svátku lidé vzpomínají, slaví i demonstrují.

Desítky tisíc lidí dorazily na Václavské náměstí

DemoNa začátku protivládní demonstrace v Praze lidé stáli v horní polovině Václavského náměstí. Mnoho účastníků mělo české vlajky,  transparenty proti vládě, válce i Evropské unii. 

Demisi, demisi!” začali skandovat lidé po zahájení demonstrace.

Na akci vystoupílo několik prezidentských kandidátů, konkrétně Josef Skála, Hynek Blaško a Jaroslav Turánek. Promluvil i někdejší premiér Jiří Paroubek, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná nebo exposlanec Lubomír Volný.

Jsem raději ztroskotancem spolu s vámi, než abych byl v jednom houfu s tou zpupnou a arogantní vládou. Obávám se ale, že jsme teprve na začátku velké krize. Můžeme se všichni oprávněně strachovat, že nebude plyn. Obávám se, že díky hazardérské energetické politice Fialovy vlády a Bruselu zkrachují stovky českých firem a na dlažbě se dříve nebo později objeví statisíce lidí”, řekl bývalý premiér Jiří Paroubek. 

Podle představ organizátora by vláda vzešlá z voleb měla podat demisi, uspořádat nové volby a předat správu země „pronárodním odborníkům“.

V horní části náměstí se sešlo několik desítek odpůrců této akce. Odpůrci zaplnili část schodiště u Národního Muzea.

 

red.

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Vzácná Kutnohorská iluminace bude vystavena na jediný víkend v roce .

Šebík

Zvířata v Zoo ochutnala vánoční strom

Redakce

Fenomén (ne)sdíleného ubytování aneb jak dohnat čas

Redakce