Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Dětské hlasy ze dvou zemí: Kühňata vystoupí s dětmi z Holandska

Přípravné oddělení Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v Česku, připravilo společný koncert s dětským oddělením sboru De Zangertjes van Volendam z Holandska. Na pódiu sálu Novoměstské radnice se tak představí děti již od sedmi let věku.

Na vůbec prvním hudebním setkání malých zpěváčků z těchto dvou sborů uslyší posluchači český i holandský repertoár určený právě pro dětské hlasy. Děti z holandského sboru vystoupí navíc v tradičních krojích. Koncert je ideální příležitostí zejména pro rodiny s dětmi, jak strávit jarní večer v Praze.

Koncert se uskuteční ve středu 6. května od 19:00 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Holandský sbor De Zangertjes van Volendam má více jak padesátiletou tradici. Funguje na principu několika oddělení, od přípravného oddělení, kam chodí děti od 4 let věku, přes dětský sbor až po dospělé. Do Prahy se podívají školáci od sedmi let věku.

Kühnův dětský sbor, který v roce 1932 založil sbormistr Jan Kühn, patří k nejvýznamnějším českým hudebním tělesům. Jeho vysokou kvalitu, oceňovanou i ve světě, dokumentuje i řada vítězství v různých soutěžích. Sbor například v roce 1998 získal European Grand Prix, kterou jako první na světě dokázal ve španělské Tolose v dalších letech dvakrát obhájit. Sbor má v současnosti 700 členů a je tedy i největším sborem u nás. Děti jej navštěvují už od 3 let věku a se sborem tak často doslova vyrůstají a objevují kouzlo zpívání od samých počátků.

ZDROJ: Novoměstská radnice.

Podobné příspěvky

Nové vedení Agrární komory ČR, prezidentem je Jan Doležal

Redaktor J.Hampl

Případů těžkého astmatu přibývá .Nekontrolované astma může mít i smrtelné následky.

Redakce

Cena elektřiny se bude opět měnit

Redakce