Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA POTĚŠÍ SVÉ PŘÍZNIVCE NOVOU NAHRÁVKOU – PŘÍBĚH FUNÍCÍHO VYSAVAČE

Praha 21. října 2013

V prostorech coworkingového centra s kavárnou Era svět v Praze se 21. října  2013 uskutečnil za velké účasti novinářů  křest CD – Divadla Spejbla a Hurvínka a funící  Billy. Křtu  se zúčastnila rockové skupina Divokej Bill, herečka Zora Jandová, ředitelka společnosti Supraphon, a.s.  Iva Milerová a samozřejmě nechyběli přední protagonisté samotného divadla.

Opět po roce Supraphon přichází s novou nahrávkou Divadla Spejbla a Hurvínka. Příběh se tentokrát inspiroval skutečnými a především komickými okolnostmi vzniku jednoho domácího zařízení s neprávem pošramocenou pověstí – vysavače

Nový příběh se Spejblem, Hurvínkem, Máničkou, paní Kateřinou a psem Žerykem se inspiroval skutečnými, zajímavými a především komickými okolnostmi vzniku jednoho domácího zařízení s neprávem pošramocenou pověstí – totiž vysavače, alias luxu. Pokud snad není úklid bytu přímo vaším koníčkem, nevadí: tahle historie vás i tak určitě pobaví.
Zaposlouchejte se do příběhu, který vás zavede do Anglie počátku 20. století. Dozvíte se, co se přihodí, když pan Spejbl, coby gentleman v buřince, vynalezne vysavač, který nazve Funící Billy. Nevysloužil si svůj název náhodou – byl totiž tak obrovský, že ho táhl koňský povoz a vydával tak hrozný zvuk, až plašil koně. Tahle a řada dalších podivuhodných okolností nechají rozehrát zápletku, v níž se naši oblíbení hrdinové ocitnou ve víru technické revoluce s milou vůní přelomu století páry a elektřiny.

Dozvíte se tu mnohé, ale nebojte: do nudných hodin fyziky a dějepisu má Hurvínek opravdu daleko! Tento příběh na vás čeká ve zbrusu novém obrázkovém layoutu z dílny autora, výtvarníka a režiséra Divadla Spejbla a Hurvínka Mikiho Kirschnera. Zajímavý obal vznikl ve spolupráci s grafičkou Andreou Dobrkovskou. Scénář napsala Denisa Kirschnerová, hudbu složil Jiří Toufar a režie nahrávky se ujala Helena Štáchová.

Nahrávka „Hurvínek a funící Billy“ vyšla na CD v pátek 11. října 2013 a kromě fyzického nosiče si ji bude možné pořídit i v digitální podobě na Supraphonline.cz a nebo v dalších servisech, jako jsou například Audioteka.cz nebo MusicJet.

IMG_0000 IMG_0015  IMG_0031IMG_0081 IMG_0040IMG_0103  IMG_0113 IMG_0116

 

 

Podobné příspěvky

Jak se Žluté lázně očistily od povodní i od Janouška

Afri

Květinový dům spustí boom maloobchodu a společenského i kulturního života v horní části Václavského náměstí

Šebík

Vyhlašuje se druhý ročník Missis 35 +

Šebík