Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Dopravní podnik šetří

Dopravní podnik začal s přípravou nové koncepce IT v loňském roce. Po nástupu Milana Křístka na post generálního ředitele byla koncepce upravena s tím, že část IT služeb si zajistí DPP sám ( tzv. insourcing ).

Současně byly vypovězeny 3 smlouvy s CSC Computer Sciences, jedna ke konci dubna a dvě ke konci května. DPP jedná o možném dodatku jedné ze smluv, který by prodloužil kontrakt, ale pouze po přechodnou dobu náběhu nové koncepce a za výrazně výhodnějších podmínek pro DPP. Tento rok mají být na služby IT vypsána 4 otevřená výběrová řízení ( údržba licencí pro podnikový systém, podpora licencí Microsoft produktů, podpora aplikací a podpora infrastruktury ).

“V rámci nové organizační struktury IT přijmeme celkem 25 zaměstnanců. Oddělení uživatelské podpory bude nově jediným kontaktním místem pro interní zákazníky – budeme tak mít přehled o všech požadavcích na oblast IT od drobných prací až po jednotlivé projekty. To nám umožní výrazně zvýšit efektivitu. Velký důraz bude kladen i na bezpečnost IT, zejména na zabezpečení klíčových dat,” dodal Václav Svatoš, vedoucí jednotky IT.

 

Rozsah IT služeb v DPP

  • Přes 400 aplikací
  • Přes 5 000 koncových zařízení ( PC, notebooky, tablety, telefony )
  • 175 serverů
  • 25 lokalit
  • Správa operačních systémů, databází, aplikačních rozhraní, souborových systémů, zálohování a archivace
  • Správa datových sítí ( metalické, optické, bezdrátové )

 

 

Podobné příspěvky

Automat na plyšáky zlákal mladého muže

Šebík

Praha 6 odpustila nájemné místním podnikatelům

Afri

Zemřel herec a dramatik Pavel Landovský

Afri