Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

FOR FAMILY zabaví všechny generace

Soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY zabaví všechny generace

 DSC_3716Výstaviště PVA EXPO PRAHA patří od 6. do 9. dubna 2017 souboru veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY. Celkem pět veletrhů osloví všechny návštěvníky: děti a jejich maminky, milovníky zvířat, cestovatele, ale i aktivní seniory. Na čisté výstavní ploše 7540 m2 se během 4 dnů představí 254 vystavovatelů. Oficiálními vozy veletrhů FOR FAMILY jsou automobily značky FORD.

Vše na jednom místě pořídí maminky na veletrhu FOR KIDS. Dvě haly jsou nabité novinkami od celé řady vystavovatelů. Maminky mohou vybírat z široké škály kočárků a autosedaček. Zastoupeny jsou i firmy, které mají ve svém sortimentu odstrkovadla a odrážedla pro nejmenší závodníky, vozíky za kočárky nebo oblečení DSC_3703pro miminka i větší děti. Prezentují se i firmy, které mají v nabídce látkové plenky a další potřebnou výbavičku pro miminko.

Návštěvníci se mohou zúčastnit odborných tematických workshopů, které probíhají po celou dobu konání veletrhu. Maminky tak získají cenné rady od odborníků k barefoot obuvi, užívání chodítek, skákadel a ohrádek nebo vaničkování. Ve spolupráci s Asociací neúplných rodin přichystal veletrh pro návštěvníky bezplatné psychologické poradenství. Asociace bude současně poskytovat informace pro rodiče samoživitele o možnostech asistovaného vymáhání výživného. V rámci programu workshopů Promaminky.cz pak proběhnou dvě krátké přednášky s diskuzí, které DSC_3691povedou odborníci programu bezplatné pomoci s vymáháním VaseVyzivne.cz.

Nedílnou součástí veletrhu je i doprovodný program, jehož partnerem je Česká obec sokolská. Ta představí dovednosti svých svěřenců v oblasti sportovní gymnastiky, tance, akrobatické gymnastiky nebo stepu. Hala 6 se promění v nafukovací skákací městečko, které vzniklo ve spolupráci s Duhovým parkem. Atrakce jsou pro všechny děti zdarma. Malí řidiči se mohou vyřádit na dopravním hřišti, které vzniklo pod záštitou Hl. města Praha. Nechybí ani přebalovací a kojící koutek nebo Dudlíkový strom, kterému mohou ratolesti odevzdat „nepotřebný“ dudlík. Na výstaviště zavítal i Bibliobus s možností získání čtenářského průkazu. Děti se mohou zúčastnit soutěže DSC_3685Dětská tvář veletrhu. Poprvé se veletrhu zúčastní i interaktivní muzeum Techmania Ascience Center, které malé návštěvníky s vtipem seznamuje se světem vědy a techniky.

Veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS prezentuje novinky od nejdůležitějších firem v oboru. Návštěvníci tak mohou přímo na veletrhu nakoupit pelíšky, obojky, vodítka, hračky, oblečení nebo designových doplňky do bytu. Nechybí ani přední čeští distributoři a výrobci krmiv, na jejichž stáncích se mohou zájemci poradit s odborníky o výživě a specifických potřebách svých mazlíčků. Na veletrhu se i letos prezentují mimo jiné firmy Royal Canin, Hill´s, Henry Schein, CZ Anidis, Plaček, Beaphar nebo Vafo Brit Care. Poprvé v historii se ukáží firmy Bracco, Dogs and funCHG nebo Psí butik.

DSC_3723 (2)Odborný doprovodný program veletrhu připravuje i letos Nadace na ochranu zvířat. Uvidíte ukázky výcviku vodicích psů, záchrany zvířat v praxi, dog frisbee, ale i tanec se psem, první pomoc psům nebo povídání o chovu domácích prasátek. Připraveny jsou i informace o chování psů a koček, ale také například o akupunktuře, tradiční čínské medicíně nebo Bachových esencích pro zvířata.

Návštěvníci si mohou na veletrhu nechat vyfotit svého mazlíčka ve fotoateliéru Martiny Burianové. Zajímavá bude i ukázka práce psovodů od Celní správy, seminář o fyzioterapii a masážích psů od PhysiDog nebo trénink zvířat pozitivním posilováním. Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti přichystal pro DSC_3667návštěvníky informace a osvětu o chovu prasátek, a to včetně možnosti nakrmit prasátko. Na veletrhu nebude chybět ani autogramiáda Rudolfa Desenského a Kláry Vodičkové z pořadu České televize Kočka není pes. Za zmínku stojí výstava fotografií záchranářského kynologa a fotografa Denise Šumpely.

Po celé čtyři dny konání veletrhu probíhá Umisťovací výstava koček, na které si mohou zájemci vybrat nového kočičího kamaráda z některého z 11 útulků, které se do této akce zapojily. K viděné je i výstava drobných zvířat – morčat, zakrslých králíků a hlodavců.

Na veletrhu FOR TRAVEL získají návštěvníci tipy na chystanou letní dovolenou – od DSC_3721 (2)nabídky cestovních kanceláří přes obytné automobily až po sortiment sportovního vybavení a potřeb pro turistiku. K vidění je i výstava turistických známek. Po celou dobu veletrhu probíhá zábavná soutěž o sedací pytle Jupigo. Návštěvníci mají v Hale 5 možnost vyzkoušet si jízdu na kolonožkách.

Cílem veletrhu AKTIV 55+ je zpříjemnit a usnadnit seniorům život. Zastoupeny tak jsou nejen lázně a rehabilitační střediska, ale i firmy nabízející mobilní techniku nebo produkty pro volný čas a sportovní vyžití. Nechybí ani praktické ukázky pomůcek pro seniory a odborný doprovodný program v čele s kinokavárnou.

Novinka mezi veletrhy, EkoAuto, představuje vozidla na alternativní pohon a DSC_3642možnosti ekologického cestování.

Za cenu jednoho vstupného mohou návštěvníci zhlédnout celkem 5 veletrhů: FOR KIDS, FOR PETS, FOR TRAVEL, AKTIV 55+ a EkoAuto. Více na www.forfamily.cz.

Podobné příspěvky

Na Zažít město jinak se můžete projet na koni.

Afri

AVON POCHOD PROTI RAKOVINĚ PRSU 2015

Šebík

Marian Jurečka píše premiérovi kvůli dofinancování sociálních služeb

Afri