Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Golem na Štvanici

„Vždycky jednou za lidskou generaci proběhne židovským městem jako blesk jakási duchovní epidemie, zmocňuje se lidských duší za určitým účelem, který nám zůstává skryt, a jejím vlivem vznikají — něco jako fata morgana — obrysy charakteristické bytosti, která zde snad před staletími žila a žízní po uskutečnění a tvaru.“

Gustav Meyrink: Golem

 

1 72dpi 800pxMysteriózní, nevídaný, ojedinělý zážitek spojený s divadlem, výtvarnou instalací, koncertem a interaktivní hrou – a to vše v jednom večeru, v jednom zapomenutém domě jednoho příběhu, kde je na vás jak si ho poskládáte a utvoříte. Stanete se součástí nepřístupných míst jedné vily, proniknete do alternativní reality a ocnete se na pomezí skutečnosti a snu. Stejně tak jako postavy Meyrinkova románu.

Dosud nevídaným způsobem se bude v Praze inscenovat román pražského německého spisovatele Gustava Meyrinka Golem. Klasicistní vila č. p. 858 na ostrově Štvanice (vedle Fuchsovy kavárny, torza bývalého zimního stadionu) se stane na tři zářijové týdny každodenním dějištěm mystického detektivního románu. Poprvé bude použita divadelní metoda imerzního divadla. Početní herci, loutkáři, tanečníci a hudebníci budou v interiéru vily, proměněném v jednotlivá dějiště románu, inscenovat situace příběhu o hledání identity, zločinu, schizofrenii, padlých ženách a osvícených mužích.

V režii Ivo Kristiána Kubáka a dramaturgii Marie Novákové se představí dalších třicet herců, tanečníků a hudebníků, deset výtvarníků a čtyři členy režijně – dramaturgického týmu. Sdružení Tygr v tísni, které za akcí stojí, je tvořeno studenty a čerstvými absolventy DAMU ve spolupráci s jejich přáteli z řad pedagogů, výtvarníků, choreografů a hudebníků.

Přijďte a zažijte divadlo trochu jinak až se vám z toho zatají dech. Na představení múžete zajít každý večer až do 21. září od 19:00-19:50 (nástupní časy každých 10 minut).

8 72dpi 800px 5 72dpi 800px 6 72dpi 800px 3 72dpi 800px 4 72dpi 800px

foto: Třešeň ze Sadu

Podobné příspěvky

Střelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Afri

Sociálně znevýhodněné děti z ´pětky´ získají pravidelné obědy – zajistí to Nadace Prahy 5

Šebík

Velikonoční dílny – inspirace pro každého

Afri