Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Na magistrátu se Marvanová hádá s Udzenija kvůli regulaci hazardu v Praze

Casino

Rada hlavního města Prahy měla do 30. listopadu loňského roku předložit zastupitelstvu města stanovisko Úřadu pro hospodářskou soutěž v otázce vyhlášky o regulaci hazardu v Praze.

Toto zadání nebylo splněno. Zastupitelstvo neobdrželo ani požadovanou informaci, ani žádost o prodloužení termínu splnění uloženého úkolu. Nečinnost radní JUDr. Hany Kordové Marvanové je tak v přímém rozporu se zákonem č. 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze (§ 51 odst. 3).

„Zákon platí pro všechny a jestli by někdo měl jít bezpodmínečně příkladem, tak radní pro legislativu JUDr. Hana Kordová Marvanová, která to má přímo v popisu práce. Svým nedůsledným jednáním ohrožuje vážnost funkce, která má sloužit jako garance dodržování práva. Zákon jasně říká, že člen zastupitelstva je povinen plnit úkoly, které jsou mu uloženy a jednat tak, aby nebyla ohrožena vážnost jeho funkce. Omluvou nemůže být ani nouzový stav. Jsem z toho opravdu zklamaná, protože paní radní tímto jednáním nejenom u mne, ale i u mnohých kolegů, ztrácí morální a odbornou autoritu,“ říká Alexandra Udženija, předsedkyně Výboru kontrolního ZHMP za ODS.

Radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová sděluje 
Hana MarvanovaDůrazně se ohrazuji, proti lživému útoku pražské ODS a paní Udženije, která mě obvinila, že jsem porušila zákon o hlavním městě Praze a ohrozila tím vážnost své funkce radní pro legislativu. ODS a paní Udženija nepravdivě v tiskové zprávě a v médiích tvrdí, že jsem nesplnila úkol ze zastupitelstva hl. m. Prahy projednat s ÚOHS obecně závaznou vyhlášku o regulaci hazardu a seznámit s výsledkem zastupitelstvo. Tento úkol jsem splnila a opakovaně o postupu jednání s ÚOHS jsem informovala písemně zastupitele v prosinci loňského roku, v únoru a v březnu letošního roku. Útok pražské ODS na mou osobu je evidentně motivován tím, že jsem v září loňského roku na pražském zastupitelstvu prosadila novou vyhlášku o regulaci hazardu v Praze, která hazard zásadně omezuje a zakazuje provozování automatů, které jsou z hlediska vzniku závislostí nejnebezpečnější. Je naprosto zřejmé, že právě paní Udženija a někteří další vlivní členové pražské ODS nepokrytě bojují za zájmy hazardu a provozovatelů heren a kasin, protože někteří ze členů ODS jsou přímo v hazardním průmyslu zainteresováni.”  
red.

Podobné příspěvky

K.U.K. – krádež u koníků

Afri

Gibu Fight Night 2 – dobojováno!

Afri

Boj o Senát na Praze 8

Afri