Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Hasičská fontána zavítá do Prahy, uvidíte největší vodní světelnou show

První červnovou sobotu se do Prahy sjede více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě. Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku. 

Akce proběhne v sobotu 2. června 2018 od 22,00 hodin na Rašínově a Hořejším nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem.

Cílem celé akce je oslava sta let české státnosti hasiči České republiky a představení jejich práce netradičním způsobem. Živá vodní fontána bude vytvořena za pomoci všeho, co hasiči ke své práci normálně používají – požární čerpadla, požární hadice, požární proudnice. Jednotlivé kompaktní vodní proudy budou obsluhovat uniformovaní hasiči, kteří již nyní své vystoupení secvičují.

Akci iniciovali dobrovolní hasiči z Libereckého kraje, kde má pořádání podobných menších, hasičských fontán již třicetiletou tradici. Pravidelně také pořádají tuto velkolepou podívanou jako vyvrcholení Hasičských slavností v Litoměřicích. Odtud pak přišel nápad originálně oslavit výročí sta let republiky a největší hasičskou fontánu v historii předvést v Praze na Vltavě. Pro tuto příležitost byl založen spolek Hasičské fontány a osloven Hasičský záchranný sbor ČR jako hlavní partner, který bude zajišťovat technickou podporu.

Oslavte i vy spolu s hasiči a dalšími přáteli významné výročí české státnosti, prožijte slavnostní večer plný akce a odneste si zprávu o tom, že Česká republika je díky svým hasičům v těch nejlepších rukou.

Více informací k organizaci akce: http://www.hasicskefontany.cz/Praha

Podobné příspěvky

Golem na Štvanici

Afri

PEUGEOT 308 GTi, to je elegance a dravost

Afri

2013 – 01

Afri