Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Husité na Vítkově ožili a vyhnali křižáky

 MG 0880V sobotu 13. července 2013 ožila, za hezkého počasí, hora Vítkov a symbolicky si připomněla statečnou  husitskou  posádku, která 14. července roku 1420 odrazila útok křižáckých vojsk složenou z rakouských a míšeňských žoldáků, a tím prakticky donutila  ukončit celé  křižácké tažení  Zikmunda Lucemburského.

Návštěvníci mohli shlédnout  už od 10.00 pestrý program, který byl  určený jak pro děti, tak pro milovníky historie. Bitvy se zúčastnilo kolem stovky válečníků v dobovém oblečení, kteří pod ochranou palisád chránili svými halapartnami a pavézami horu Vítkov před nájezdem křižáckých rytířů.  Na diváky čekalo mnoho dalších překvapení, jako rytířská klání, kejklířské vystoupení, šermířské souboje, potulní minesengři, nebo dobová módní přehlídka. Pro děti byly připraveny různé dobové hry a soutěže, loutkové divadlo, střílení z luku a kuše nebo hod na cíl. Návštěvníky dobového klání zaujali stánky s řemesly, kde své umění předvedli hrnčíři, řezbáři, kováři, brusiči nožů nebo svíčkaři.

Tuto dosud nevídanou akci na slavné hoře Vítkov, formou pravé středověké slavnosti, zahájila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

 MG 0883  MG 0891

Podobné příspěvky

Herec Igor Chmel v roli Indyho v seriálu Po hlavě

Afri

Pražané se odvolali proti „kostce“ na Náměstí Miloše Formana

Afri

14.9. se v parku u metra Opatov uskuteční pražské cyklozvonění

Afri