Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Jižní Město slavilo třicáté sedmé narozeniny

Praha 22. září 2013

Jižní Město oslavilo své 37. narozeniny. Vlastní oslavy probíhaly od 9. do 22. září 2013. Pro všechny návštěvníky byl připraven bohatý program, který byl zaměřen nejen na děti
a seniory, ale i sportovce a všechny, kteří se chtěli pobavit, zazpívat si a setkat se s přáteli.

Pro děti byla mj. připravená ukázka nového gymnastického nářadí pro školy, které si
s nadšením vyzkoušely. Velkému zájmu návštěvníků se těšil doprovodný program Integrovaného záchranného systému, kde svoji práci prezentovali zástupci hasičů, policistů, strážníků a záchranné služby. Starosta městské části Prahy 11 Mgr. Dalibor Mlejnský předal oceněným  hasičům šek na 72.000 Kč.

Oslavy Jižního města vyvrcholily v sobotu 21. 9. a v neděli 22. 9. 2013 v Centrálním parku u stanice metra Opatov. Pro návštěvníky letošních slavností bylo připraveno vystoupení  několika folklórních souborů. Návštěvníci tak mohli srovnávat ukázky kulturního dědictví českých souborů, včetně místního HÁJIČKU, ale také balkánského souboru KUD RUDAR.
V moderním pojetí se představila i kultura indická Zajímavá byla ukázka tanců mexických
v podání DVORANY. LASKAVEC zase připomněl středočeský odkaz. Celé odpoledne bylo ukázkou umu a temperamentu účinkujících, které bylo sledováno s velkým zájmem publika. Kulturní odpoledne pokračovalo až do večerních hodin za doprovodu dechové hudby VYSOČINKA.

V neděli na slavnostech zahrála kapela LIVE BAND z Jižního Města, MARIMBA LIVE  DRUMS. Odpoledne popřál Jižnímu městu k narozeninám oblíbený zpěvák Petr Kolář, který svým vystoupením velkou mírou přispěl ke zdárnému průběhu celé akce. Nelze opomenout ani moderátora Vlastu Korce, který program opět výborně moderoval.

Po celé dva dny slavností byl přítomen starosta městské části Prahy 11 Mgr. Dalibor Mlejnský, který svou přítomností vyzdvihl význam celé akce a neváhal se s úsměvem zapojiti do diskuze s dětmi o jejich „drobných” starostech.

IMG_3012 (5) IMG_2961 IMG_2996 IMG_2990 IMG_2986 IMG_2983 IMG_2968 IMG_2965

 

Podobné příspěvky

Prezident v síni slávy

Šebík

Bejvávalo, bejvávalo… fenomén Divadelní poutě se po třiceti letech vrací na Střelecký ostrov .

Afri

Znalci bez pojištění od března příštího roku u ministerstva spravedlnosti nepochodí

Afri