Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Zprávy z Prahy

KARYA hlásí comeback

Karyu  známe z první poloviny devadesátých let především díky hitu   v Jindřicha Parmy – SPOUTANÁ. 

Vlastním jménem Jana Feriová vydala v devadesátých letech  3 alba z dílny hudebního sladatele Jindřicha Parmy a textaře Pavla Cmírala, vystupovala v Divadle Kalich, kde svým nezaměnitelným silným hlasem vynikala v muzikálech Jack Rozparovač, Hamlet, Krysař, Galileo.

   Maminka dvou synů na profesionální dráhu vstoupila již v roce 1987 v Country Beatu Jiřího Brabce, kde tehdy nahradila Naďu Urbánkovou. V roce 1990 koncertovala s Daliborem Jandou a skupinou Prototyp a o rok později projela celé tehdejší Československo společně se skupinou Olympic.

Osudové bylo setkání se zpěvákem Petrem Mukem. Potkali se po koncertu skupiny Oceán v Praze ve Valdštejnské zahradě. Jana ho samozřejmě znala, on ji ne, ale to vlastně nevadilo, muzikanti jsou jedna velká rodina, a když se jde zapít úspěšný koncert, tak jdou všichni. Jany okamžik přišel až cestou domů, na který se prý nedá zapomenout:

“Šli jsme ze Smíchova po mostě, a já začala s Petrem zpívat cikánské písně. Dozpívali jsme a Petr řekl, tebe chci mít v Shalomu. Zažívala jsem pak nepopsatelný věci, které mě navždy ovlivnily,” říká Jana Feriová.r dapibus leo.

Dnes vyučuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde své zkušenosti předává budoucím kolegům.

Po dvanáctileté pauze dali Pavel Cmíral, Jindřich Parma,  producent Pavel Hruška a Jana hlavy dohromady a  vzniklo v pořadí čtvrté album ZŮSTAŇ s patnácti zbrusu novýmí písničkami.
Novou desku pokřtili v Tančícím Domě spolu s Valerií Zawadskou, Marcelou Březinovou a Ilonou Csákovou. Slovem elegantně zatančil Vlastimil Harapes. Křtilo se šampaňským a to neobvyklým způsobem. a to odseknutím  hrdla láhve speciální sekyrkou – tím provedli odborně (SABRÁŽ).

Podobné příspěvky

PONREPO – PRAŽSKÉ ARCHIVNÍ KINO , PROGRAM DUBEN 2015

Šebík

Děti by měly více konzumovat mléčné výrobky

Afri

Úmrtí na lodi

Afri