Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Křest Cibulkova kalendáře pro pamětníky

Tisíce netrpělivých čtenářů každoročně očekávají Cibulkův kalendář pro pamětníky. Vědí totiž, že nejde o obyčejný stolní kalendář, ale o čtivou literaturu faktu.

V loňském roce se kvůli pandemii křest nekonal. Letošní křest se opět konal v hospodě U Mrtvýho ptáka v Karlíně. Její majitel Pavel Papazov dal k dispozici křtu prostor restaurace včetně rautu. V již čtrnáctém kalendáři na vás čeká dvaapadesát týdnů, dvaapadesát unikátních fotografií, dvaapadesát zajímavostí o životě hvězd pamětnických filmů.  Kdo oblékal módní ikonu Adinu Mandlovou? Jaké byly soukromé neřesti Hugo Haase? Proč se nechaly sokyně Adina Mandlová a Lída Baarová fotografovat nahé ve vaně? Jakou hru hrávala s Ladislavem Boháčem sedmiletá Jiřinka Bohdalová? Jak u filmu začínal šestnáctiletý Josef Vinklář? Herecká legenda Jan Přeučil slaví v tomto roce 85. narozeniny a zavzpomíná na dvě desítky kolegů, se kterými se během své kariéry setkal. Jací byli v soukromí, v divadelních šatnách, co se od nich naučil? Jeho vzpomínky jsou v kalendáři označeny ikonkou. Aleš Cibulka uvedl: „Čím je Jan Přeučil pověstný? Co vás napadne jako první? Máte pravdu-krom toho, že je výsostným hercem, je galantní k ženám, skvěle se obléká, (vždy je bezchybně sladěný se svou paní), používá nádhernou češtinu, pokaždé je decentně voňavý (kolegové mu přezdívají Johny sprej) -jeho hlavu tradičně zdobí elegantní klobouk. Ano, klobouk, to je ono.“ Vzpomínka na vynikajícího herce Svatopluka Beneše je označena ikonkou klobouku, vzpomíná tedy Jan Přeučil.V radiu potkal Svatopluka Beneše, Ten se zastavil, prohlédl si ho od hlavy k patě a prohlásil: „Jene, jste vždycky perfektně oblečený.“Jan Přeučil si tu větu dodneška pamatuje, protože od tohoto vynikajícího herce, noblesního gentlemana a elegána to byla obrovská odměna. To vše a mnohem víc se dočtete v Cibulkově

Aleš Cibulka, Josef Zíma

kalendáři pro pamětníky na rok 2022! Kalendář je jako jediný na českém trhu tradičně doplněn údaji, které vám usnadní život: uvádíme přesný údaj o příchodu jara, léta, podzimu a zimy, přesnou hodinu, kdy nastane úplněk, a u každého státního svátku i praktickou informaci, zda zůstávají obchody otevřené, nebo ne. Na začátku kalendáře je soutěž. Aleš Cibulka se díky fotomontáži převtělí do postavy ženy. Dvacet čtenářů, kteří uhodnou, kterou herečku zastoupil a ve kterém filmu se mohou těšit na kalendář na rok 2023.Křest řídila dvojice Cibulka-Jagelka.Tradičně přišla řada známých osobností: Libuše Švormová, Jaroslava Obermaierová, Leona Machálková, Hana Talpová, Valérie Zawadská, Marie Tomsová, Kateřina Cajthamlová, Jitka Ježková, Marcela Březinová, Kateřina Macháčková, Martina Hudečková, Tereza Bebarová, Pavel Trávníček, Antonie Talacková, Igor Bareš, Josef Zíma, Radim Uzel, Vladimír Hron a mnoho dalších.

Aleš Cibulka

O autorovi kalendáře

Aleš Cibulka se narodil 25.3.1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze, jeho třídní profesorkou byla Veronika Žilková. Moderoval v České televizi a TV Barrandov. V roce 2016 se stal v anketě Týtý třetím nejoblíbenějším průvodcem zábavných pořadů. V radiu moderuje pořad Tobogan. Je známý i jako spisovatel, Cibulkův kalendář pro pamětníky vyšel již po čtrnácté. Dále napsal životopisné publikace o dvou významných hvězdách českého filmu 30. a 40. let – Nataše Gollové a Zdence Silanové. Dvoudílné knihy o Nataše Gollové se prodalo více než 180 000 kusů.

O vydavateli

Nakladatelství Albatros je největší a nejstarší české nakladatelství, které se soustřeďuje na vydávání knih pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949, do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy. Působí i na Slovensku v rámci samostatné pobočky Albatros Media Slovakia. Albatros Media a.s. je mediální společnost, která vznikla v roce 2008 a od roku 2009 funguje jako nástupnická společnost nakladatelství Albatros. Albatros Media je z hlediska počtu vydaných titulů největší české nakladatelství.

Přeučil,HruškováJagelka , CibulkaKodet, FousekCibulka,Hudečková, Jagelka Hron, Cibulka

Jaromír a Věra Hamplovi                                Foto: Archiv Albatros Media

Podobné příspěvky

Kniha “A taky jsem vařila u Werichů” má již druhé vydání

Jaroslav Hauer

Praha 7 je již bez heren

Afri

Praha chce zvýšit energetickou soběstačnost

Afri