Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Kristýna Janáčková vydala svou knižní prvotinu –  S LÁSKOU, MÁMA

Kristýna Janáèková

Spousta lidí o Kristýně ví, že oběma svým dětem píše deníky – a to již od jejich početí. Její starší syn Luis jich má za těch osm let již 48! A na jeho přání mu je píše dál. Má v nich i fotky, památeční předměty, první ustřihnuté vlásky, náplasti, vstupenky atd atd… Spousta maminek se na Kristýnu již delší dobu obrací o radu, jak takové deníky psát co nejlépe, a proto S LÁSKOU, MÁMA nyní vychází. Jedná se o jakousi předpřipravenou šablonu, do které stačí už jen vpisovat, vlepovat a odpovídat na předem připravené otázky…

Kristýna Janáčková dne 24.3.2022 vydala svou knižní prvotinu – jedná se o interaktivní deník pro maminky nazvaný S LÁSKOU, MÁMA

CITACE OD KRISTÝNY:

Původně měl deník vyjít 11.11. 2021 na výročí mého oznámení, že jsem podruhé těhotná. Ale celosvětový problém s papírem nám vydání posunul. Nejdříve jsem to obrečela, krásné datum, ale pak jsem si řekla, že je nával diářů a jiných knížek, tak bude na dodělání větší klid, navíc vychází před Velikonocemi, symbol zrození, a tento deník je o zrození:)

Jakmile podruhé zavřeli divadla, říkala jsem si, že nemůžu jen tak ležet, že potřebují tvořit. A možná tím, že jsem pod srdcem již nosila Elliota, mě přepadla dávná myšlenka vytvořit maminkám deník.
Oběma svým dětem totiž píšu deník. Od početí každý den. Luis jich má za těch osm let již 48 a na jeho přání mu píšu dál. Má v nich fotky, památeční předměty, první ustřihnuté vlásky, náplasti, vstupenky atd atd. Píšu v nich nejen o jeho pokrocích, zážitcích, zkušeností atd, ale i o mých pocitech, o všem, co se událo, i to méně radostné. Beru to i jako takovou terapii:)

A to samé u Elliota. Luis se již o deníky zajímá a chce v nich někdy číst.
Obecně se s časem hodně zapomíná a jsem ráda, že Luis v nich vše má. A jelikož mi spousta maminek psala, že by chtěla taky psát, ale neví jak, přemýšlela jsem, jak jim to usnadnit. A konečně, po tolika letech tvoření v hlavě, nastal ten čas dávný sen zrealizovat.

V deníku S láskou, máma jsem vložila motivační otázky, které se zaměřují na důležité okamžiky dítěte a na jeho POPRVÉ. Od početí do konce první třídy. Nechala jsem se inspirovat deníky Luise, okamžiky, které byly zásadní, a nezapomínám ani na maminku, na jeji emoce a pocity. Proto vždy končí každá kapitola Dopis Tobě, co by ještě děťátku chtěla sdělit, a Chvíle pro maminku. Protože to, jak se cítí maminka, cítí se i dítě, na což se velice snadno zapomíná. Na maminku.

Jelikož jsem nakladatelství Albatros (vychází pod Mottem) odevzdal přes 700 stránek, museli jsme deník zkrátit, ale věřím, že i ostatní stránky si jednou najdou cestu vyjít na světlo v jiném kabátě, tudíž deník končí momentálně před nástupem do první třídy.

Samozřejmě je zde i prostor na fotky, obrázky dítěte i otisk rukou a nohou…

INFO

Deník vašeho mateřství – nejkrásnější a nejláskyplnější příběh
Je to tady, budete máma! Od tohoto momentu přes porod až po všechna dětská „poprvé“ se každá společná chvíle s vaším děťátkem skládá do jedinečného rodinného příběhu, který stojí za to uchovat a vyprávět. Co se dělo v čase, který si ten malý drobek nemůže zcela pamatovat? Prvních šest let života vašeho dítěte v úžasném, originálně ilustrovaném deníku, jehož autorkou jste právě vy. S láskou vytvořily herečka Kristýna Janáčková a ilustrátorka Bára Svrčinová.

Úvodní slovo v deníku S láskou, máma

Příběh o mateřství, který začíná v den, kdy počali jste dítě, a končí před nástupem dítěte do první třídy.
Příběh, který zachycuje prvních krásných a pro vaše dítě nesmírně důležitých šest let jeho života.
Příběh, o kterém jste snili a nyní jej skutečně prožíváte.                                                                                    Příběh bezpodmínečné lásky a zážitků, které vás potkaly, a o které byste neměli přijít.
Příběh, ve kterém jste se nebáli odhalit své pocity a emoce.
Příběh, který je příběhem i vašeho dítěte.

Deník S láskou Máma se stává neocenitelnou studnicí vzpomínek a poznatků pro vaše dítě, které si k ní jednou sedne a bude z ní čerpat to nejvzácnější. Příběh o vás dvou. O něm. O vás. O vaší rodině. Může v ní nalézt vše potřebné, co mu dá vrátit se zpět do svých raných let, kdy byl ještě v bříšku, a prožít vše znovu, než nastoupí do 1. třídy, další pro něj velice důležitého období. Bude pro něj nepopsatelně krásné číst si o vašich pocitech, protože vše, co jste prožívaly vy, prožívalo s vámi i vaše dítě. Pro něj je to velký dar, pro vás i dost možná velmi přínosná terapie, protože mateřství není jen procházkou růžovou zahradou. Nezapomínejme. Přeji vám, ať je váš deník S Láskou, Máma naplněn tím nejkrásnějším nejláskyplnějším příběhem.

Nikol Klevcovová

Podobné příspěvky

Městská část Praha 6 má nové čestné občany

Afri

Dorotheum bude dražit mimořádnou kolekci historických zbraní

Šebík

Z dračice k rodinnému životu!

Afri