Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Letecký festival – Czech International Air Fest – CIAF

Tahákem jubilejního ročníku CIAF budou proudové letouny. Ve vzduchu se návštěvníkům představí letouny Su-27 z Ukrajiny, F-16 z Dánska, JAS-39 Gripen z Maďarska a ČR, G-2 Galeb ze Srbska a L-159 ALCA z výzbroje AČR. Letové vystoupení slovenského letounu MiG-29 bude upřesněno. Důležitými a nezapomenutelnými body v programu budou jistě vystoupení maďarského akrobatického pilota Pétera Besenyeiho se strojem EXTRA 300SR, pilota AČR a reprezentanta ČR v letecké akrobacii Martina Šonky na letounu EXTRA 300SR, který předvede stejný stroj jako italský akrobat Francesco Fornabaio.
Statická ukázka letos opět nabídne široké spektrum létajících strojů. Od vrtulníků přes stíhací letouny až po letouny dopravní. Na statické ukázce bude k vidění například vrtulník z výzbroje německého letectva Sea King, cvičný proudový letoun Alpha Jet, stíhací letoun Su-27 z Ukrajiny, dopravní letouny C-295M CASA z Polska a An-26 z Ukrajiny a další.
Neváhejte a přijďte s celou rodinkou o víkendu na akční letecký festival plný adrenalinu. Děti do patnácti let mají vstup zdarma, dospělý pak za 300 Kč.

Aktuální seznam najdete na www.airshow.cz.

Foto: JUDr. Svetozár Plesník

Podobné příspěvky

Muzikál CYRANO s hudbou Ondřeje Gregor Brzobohatého

Jaroslav Hauer

Prezident v síni slávy

Šebík

Vítěze Zlatého lva z festivalu v Benátkách, venezuelsko-mexické drama DESDE ALLÁ, uvidíte příští rok na Be2Can 2016 .

Afri