Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Lexum otevřelo novou kliniku v Praze

Stojí za to vidět světPacienti i lékaři dostávají novou kliniku při příležitosti 20. výročí založení první soukromé oční kliniky Lexum v Čechách.

Evropská oční klinika Lexum, lídr trhu refrakční a kataraktové chirurgie, otevřela v lednu 2013 nejmodernější oční kliniku ve střední Evropě. Nachází se v prostorách Centra služeb Budějovická v Praze 4.

Nově otevřená oční klinika Lexum v Praze se úrovní technického vybavení, lékařskou péčí a důrazem na individuální péči o klienty zařadila mezi nejmodernější oční kliniky ve světě.

Nové prostory o rozloze téměř tří tisíc metrů čtverečních ve třech patrech splňují nejnáročnější kritéria pro poskytování komplexních oftalmologických služeb na špičkové úrovni. Je v nich soustředěno Laserové centrum léčby dioptrických vad oka, Centrum léčby šedého zákalu, Centrum léčby sítnice a sklivce a Centrum transplantace rohovky. Samozřejmostí je fakt, že klinika je akreditovaným pracovištěm MZ ČR a spolupracujícím pracovištěm 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

“Díky moderním technologiím v rukách předních odborníků dnes umíme pomoci k dokonalému vidění prakticky každému. Vady, které bylo ještě před několika málo lety nemyslitelné odstranit, dnes běžně odstraňujeme,” vysvětluje generální ředitel oční kliniky Lexum MUDr. Petr Švrček.

V nových prostorách se zvýšil počet vyšetřoven, operatérům jsou k dispozici čtyři špičkově vybavené operační sály včetně patřičného zázemí. “Lékaři naší kliniky se v rámci lékařského výzkumu podílejí na vývoji nových technologií. To nám umožňuje využívat tyto technologie mezi prvními, a získané zkušenosti ihned využívat pro efektivní léčbu,” uvedl provozní ředitel MUDr. Tomáš Holohlavský.

Lexum se díky svojí kvalitě dostalo do světové sítě očních klinik Optegra s 24 klinikami, které poskytují nejlepší služby ve Velké Británii, Německu a díky Lexum také v České republice a v Polsku. “Za rok provádíme více než 40 tisíc očních operací a díky této zkušenosti můžeme našim klientům poskytnout záruku na kvalitu a přesnost korekce,” vysvětlil zakladatel kliniky a hlavní lékařský ředitel profesor MUDr. Martin Filipec, CSc.

 {pgsimple id=7}

************************************************************************************************************************************************************************

O Evropské oční klinice Lexum

Lexum je největší sítí očních klinik ve střední a východní Evropě. Je součástí skupiny Optegra, která provozuje 14 očních klinik ve Velké Británii a Německu. Jen Lexum má v současnosti 10 poboček v České republice a v Polsku ( v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Táboře, Poznani, Krakově, Varšavě a ve Vratislavi ).

Klinika byla založena v roce 1993 prof. Martinem Filipcem, předním světovým odborníkem na oční lékařství. Jako jediná nabízí komplexní oftamologickou péči díky týmu 40 lékařů. Za 20 let své existence bylo v Lexum provedeno více než 150 000 očních zákroků.

 

Podobné příspěvky

Slovinsko zařazuje Čechy do rizikovější skupiny

Redakce

DHL Express CZ v čele Středoevropského regionu

Redakce

Leoš Mareš a Iva Pazderková představili své nové televizní pořady na TV Mňam.

Šebík