Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Linka návratu je spolehlivý průvodce po propuštění z nemocnice

linka navratu

Linka návratu pomáhá lidem po těžkých úrazech a vážných onemocněních s uspořádáním pomoci a podpory po jejich propuštění z nemocnice. Sociální pracovníci poskytují bezplatné konzultace na čísle 770 170 651 každý všední den od 9:00 do 14:00 hodin nebo prostřednictvím formuláře, který je přístupný přes webové stránky nemocnice mnnp.cz nebo pomocí QR kódu.

Linka návratu je spolehlivý průvodce po propuštění z nemocnice

linkaPo týdnech či měsících hospitalizace potřebuje téměř každý člověk větší či menší míru podpory, aby se mohl opět vrátit do běžného života. Lidé často netuší, na koho se mohou obrátit a kde zažádat o asistenční služby nebo kompenzační pomůcky, na jakou pomoc mají nárok. Sociální pracovnice na Lince návratu poskytují základní sociální poradenství pro období po propuštění z lůžkového zdravotnického zařízení zejména obyvatelům hlavního města v oblastech dostupné pomoci, např. jak požádat o pečovatelskou službu, osobní asistenci, přepravu seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním anebo kde vyřídit příspěvek na péči či invalidní důchod. Zároveň zde lze získat informace o pobytových a terénních sociálních službách, případně mohou být nasměrováni na specializovaná pracoviště, jakými jsou například dluhové poradny nebo půjčovny kompenzačních pomůcek.

Člověk s problémem vytočí číslo 770 170 651 a na druhém konci se ozve sociální pracovnice. Hledání řešení se bude odvíjet individuálně. Zatím je práce linky hlavně informativní, do budoucna by se mohla rozšířit i o terénní pracovníky. „Operátor nyní například zajistí žádosti k přijetí do domova seniorů. Každý případ se řeší zvlášť,“ sděluje  Mgr. Iva Vyšatová, ředitelka linky.

Sociální pracovníci Linky návratu spolupracují s návaznými sociálními službami, městskými částmi, pobočkami Úřadu práce. Hlavním cílem je napojit pacienty na organizace a instituce, které jim pomohou nastavit veškeré procesy a systém pomoci tak, aby se každý mohl bezpečně vrátit zpět do svého přirozeného prostředí.

Mgr. Jarmila Neumannová

projektová manažerka

Podobné příspěvky

Ministryně financí navrhne schodek 300 miliard

Afri

Nejlepší hasiči z kraje se o víkendu sjeli na soutěž do Nymburka.

Šebík

Missky hledají novou tvář

Afri