Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

LODĚ NA VODĚ

Kdy: 17. – 21. 4. 2013     Kde: Rašínovo nábřeží, Smíchovská pláž a Hořejší nábřeží

Lode1Řídili jste někdy motorovou jachtu? Víte, jak funguje vznášedlo? Chcete si vyzkoušet nejnovější navigaci? Jste milovníkem lodí, lodních sportů a nově též karavanů a nebo si chcete jen tak prohlédnou nejnovější stylové, moderní a užitečné lodě a zažít tu atmosféru mořských přístavů? Tak naštivte již 5. ročník výstavy Lodě na vodě, protože podobně jako v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku se i centrum Prahy promění na pět dnů v rozsáhlou marinu hostící lodě všech typů a velikostí. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce. Nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program. Výstava Lodě na vodě je v České republice a střední Evropě svým pojetím jedinečná. Výjimečnost projektu spočívá především v možnosti vystavovat lodě jak na výstavní ploše na nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy v samém centru Prahy. Mezi Železničním a Palackého mostem své exponáty představí vystavovatelé z České republiky, ale i z Chorvatska, Polska, Německa, Rakouska, Španělska a Itálie. Na nábřeží a vodní hladině řeky Vltavy budou k vidění nejnovější modely lodí, od malých sportovních člunů až po velké námořní plachetnice a luxusní motorové jachty. Velkým lákadlem pro návštěvníky bude možnost nejen si vystavené exponáty prohlédnout, ale některé dokonce i vyzkoušet.

Nedílnou součástí výstavy je atraktivní doprovodný program, který pomáhá připravit patron celé akce, jachtař David Křížek. Program bude probíhat na Lode2břehu i na řece a připraveny jsou odborné přednášky, besedy, závody, exhibice, přehlídky, autogramiády. Každý den budou probíhat soutěže o atraktivní ceny. Největší událostí budou určitě Katamarány, dračí lodě i superrychlé kluzáky, kdy na vodní hladině Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem se opět uskuteční absolutně největší jachtařská událost v České republice – závod extrémních katamaránů třídy Tornádo. Představí se zde naši nejúspěšnější jachtaři v čele s nejznámějším Davidem Křížkem. Velmi atraktivní budou také jízdy dračích lodí, kterých se budou moci účastnit i vybraní návštěvníci výstavy.
Pro návštěvníky bude jistě zajímavé sledovat exhibice osmiveslic, rekreačních motorových člunů, vodních skútrů a vznášedel. Lahůdkou pro milovníky vodních sportů bude připravované premiérové představení takzvaných formulí na vodě – kluzáků kategorie „0“ s maximální rychlostí blížící se 200 km/hod.

 Zlatým hřebem expozice zaměřené na malé i velké kluky pak bude strategická bitva modelů námořních lodí a letounů.

 Potěšeni budou nově i příznivci „Petrova zdaru“, kteří si na výstavě budou moci vyzkoušet a za přátelské ceny pořídit pruty, podběráky, saky, navijáky, nástrahy a další a další rybářské potřeby.

I milovníci karavanů si přijdou na své, kdy dlouholetá zkušenost prokazuje, že lodě a karavany k sobě patří. Vystavovat zde budou nejen výrobci, dovozci obytných vozů, obytných přívěsů a mobilních domů, ale budou zde k vidění i komponenty, příslušenství a vybavení pro karavany a kempování. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout a porovnat mnoho konkurenčních značek. 

 Tak “Ahoooj” 

 Lode3   Lode4

 

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Proti změnám v české justici protestovali tisíce lidí

Jaroslav Hauer

MDŽ – Moderní Design pro Ženy

Afri

Vládní návrh na podporu živnostníků je krutým výsměchem všem pracovitým a tvořivým lidem

Afri