Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Masopustní přípravy jsou v plném proudu

Masopustní přípravy jsou v plném proudu. Kromě dobrého a tučného jídla se ale žádné takové veselí neobejde bez tradičních českých alkoholických destilátů, které po vydatném hodování pomohou odlehčit vašemu žaludku a pořádně vás zahřejí po venkovních oslavách a průvodech. Proto jsme pro vás vybrali nápoje, které letošnímu masopustu dodají ten správný říz.

Nejlepší české destiláty, které nesmí chybět na žádné tradiční veselici

Tradiční český masopust není jen bujarou veselicí, kde se tančí, směje a během které vesnice a města zaplavují rozmanité masky v průvodech. Nedílnou součástí masopustního veselí je i vydatné jídlo a sklenička dobrého pití.

A máme tu masopust!

Během masopustu ochutnáte české klasiky jako třeba vepřo-knedlo-zelo, škvarky, jitrnice, jelítka, zabijačkový guláš či polévku, klobásky, huspeninu a ovar. Ze sladkého se nejčastěji konzumují smažené boží milosti, různé koláče a koblihy. Důvod, proč se o masopustu hodně jí a pije je prostý.

Masopust je tradiční karneval oslavující příchod jara, úrodnost, plodnost zvířat, lidskou radost, pospolitost a loučení se zimou.

Po masopustu totiž začíná 40denní velikonoční půst – proto se v minulosti lidé během masopustu pořádně najedli, napili a pobavili, aby jejich organismus byl na dlouhý půst dobře připraven. Ačkoliv v dnešní době velikonoční půst většina lidí nedodržuje, určitě se během masopustní veselice příliš nehlídejte a ochutnejte některou z tradičních českých dobrot. A pokud budete mít pocit, že jste se během masopustu hodně přejedli, můžete vyzkoušet třeba jednodenní nebo několikadenní půst.

Na vytrávení vám pomůže i sklenička něčeho ostřejšího, která vás během masopustního hodování i pořádně zahřeje a příjemně naladí. Podívejte se na české nápoje, které se k masopustu perfektně hodí.

Fernet Stock Originál

Bez legendárního bitteru se neobejde žádná česká oslava. Nalijte si k dobrému jídlu panáka Fernetu. Obsahuje tajnou směs 14 pečlivě vybraných bylin z celého světa a jeho chuť milují Češi již po celé generace. Za svou originální chuť vděčí poctivému procesu výroby, který trvá až 1 rok.
Objem: 0,5l
Doporučená cena: 149,- Kč

Pražská vodka

Ta naše! Nejen o masopustním veselí. Pražská vodka je jedinečná česká vodka, která vznikla z prvotřídního obilí a za použití pečlivých výrobních postupů, díky kterým je průzračně čistá a jemná. Zkrátka tak, jak ji máme rádi.
Objem: 0,5l
Doporučená cena: 189, 90 Kč

Božkov Jemná 30%

Destiláty Božkov mají na stolech Čechů své nezastupitelné místo již dlouhá léta. Vyzkoušejte během masopustních hodů novou „božkovskou“ vodku Božkov Jemná 30 % se sníženým obsahem alkoholu. Chutná stejně jako ta klasická – jemně a silně.
Objem: 0,5l
Doporučená cena: 134,90 Kč

Bartida Čert

Čertovsky dobrý likér pro každou příležitost. Takový je Bartida Čert, vyrobený z kvalitní višňové šťávy, velejemného lihu a tradičního rumu. Jeho chuť je sladko-kyselá a odráží se v ní černé višně, vanilka a karamel. Věděli jste, že v Čechách se pil již v době Rakouska-Uherska?
Objem: 1l
Doporučená cena: 349,- Kč

K dostání na www.bartidashop.cz
Fotografie: archiv Stock-Plzeň Božkov

Foto redakce: Hlubočepský masopust 2023

Michaela Janková

Podobné příspěvky

Tečka za 2. ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky 2021. Vítěz převzal hlavní výhru !

Jaroslav Hauer

Soutěž pro všechny řidiče i neřidiče = soutěž ukončena

Aleš Fritscher

Prodejnám Žabka se daří, tržby vzrostly o více jak 10 %

Aleš Fritscher