Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

MDA RIDE = LOVE RIDE

 

“Je to jízda, která rozhodně není bezstarostná, ale čím více lidí v ní pojede s námi, tím více pomůže těm, kteří se na motocyklu mohou svézt jedině s naší pomocí” srdečně uvádí Josef Kadeřábek, předseda charitativního projektu MDA RIDE o.s., protože svalová dystrofie je genetických onemocnění, které postihují svalstvo. Jsou to genetické vady, pro které je typické ochabování svalstva. Toto onemocnění snižuje sílu ve svalech a dochází k postupnému úbytku svalové hmoty.

Co se tedy děje se svaly? Děti většinou začnou později chodit, v předškolním věku působí nemotorně a často padají. Mají potíže s chůzí do schodů, se vstáváním ze země a s běháním. Ve školním věku se snižuje stabilita a mění se držení těla. Záda se prohýbají dozadu a břicho dopředu. Chlapci mají problémy i se zvedáním rukou nad hlavu. Téměř všechny děti ztrácí schopnost chůze mezi 7. až 12. rokem. Všechny aktivity, při kterých musí být zapojeny svaly rukou, nohou a trupu pak vyžadují pomoc. 
smichovska plaz b male011 800x533

V současné době neexistuje účinná léčba tohoto onemocnění. Jediný působ jak prodloužit soběstačnost a hybnost každého jedince, je komplexní lázeňská léčba a pravidelná rehabilitace. Svaly bohužel nelze žádným způsobem posílit, pouze zpomalit jejich ochabování. Člověk postižený svalovou dystrofií se stále více stává závislým na svém okolí a fyzické pomoci ostatních. Neustále musí řešit problémy spojené se zhoršujícím se zdravotním stavem. Což vyžaduje mnoho psychických i fyzických sil.

 

A proto pojďme podpořit všechny, ke kterým nebyl zrovna osud přívětivý a strávit tak společně den, jehož výtěžek půjde na pomoc sociálně slabým – nemocným muskulární dystrofií. Krásný pohled na Vltavu a Vyšehrad ještě umocní pocit z celého dne.

Návštěvníkům se představí skvělé kapely: Strahov, známého moderátora Petra Vondráčka a jeho kapelu Lokomotiva a Jakuba Smolíka. Celým dnem budou provázet moderátoři: herec a princ Mirek Šimůnek spolu s hercem a zpěvákem Zdenkem Podhůrským.

  1. Z atrakcí na vás čeká mnoho ověřených „čísel“, ale i novinek – např. : Malování na obličej, Hair Area kadeřnická show známé Blanky Haškové, výstava vozů Ford Mustang Clubu, prezentace neobvyklých vozítek pro handicapované – OTTO Bock, Asistenční psi z Helppes, zlatým hřebem bude opět dražba trička s věnováním od legendy Williho G. Davidsona – vnuka zakladatele slavné firmy za pomoci tváře MDA RIDE – Miss Ivety Lutovské. Dále zde najdete simulátor jízdy po zadním kole Quantya Wheelie a jako vždy nejoblíbenější atrakce – focení na motocyklu Harley-Davidson! 

Známý módní návrhář Osmany Laffita, partner MDA RIDE, nabídne limitovanou řadu designových triček – Osmany Laffita for MDA RIDE !!!

 

Tradiční vyjížďka – Spanilá jízda Prahou odstartuje ve 12:30 a již nyní se nemocné děti mohou těšit na exkluzivní svezení ve vozech „Ford Mustang“ a Hummer .

 

Celý den bude zakončen na After Party v Hard Rock Cafe  (Malé náměstí 3, Praha 1), kde od 19 hod. bude se všemi příznivci a při dobré kapele oficialně zakončena tato akce. 

 

Co dodat na závěr? Pojďte se bavit a užít si krásný den a pomoci tak těm, kteří to potřebují více než my! Protože koupí předmětů s logem MDA RIDE a přispěním do kasiček u jednotlivých atrakcí přispívá každý k výtěžku celého dne.

 

mda ride 2012 58 800x535 smichovska plaz b male151 800x533 dsc 6396 800x536 smichovska plaz b male092 800x533 

snmek 148 800x533 dsc 6131 800x536 img 8664 800x533

 

 

Podobné příspěvky

Místo kapének kapky šampaňského a bez zpěvu

Jaroslav Hauer

Nejčastější chyby ve vyúčtování v rámci Programu Antivirus

Afri

Češi by nejraději zašli na pivo s Karlem Gottem

Šebík