Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

MDA RIDE zve na výstavu „kola kolům pomáhají “, která začíná 21.10. v Muzeu Policie ČR

mda

12. MDA RIDE 6.6. 2020Díky řediteli Muzeu Policie ČR – plk.v.v. Radkovi Galašovi, který převzal nad výstavou záštitu – se od 21.10. 2021 představí organizace MDA RIDE v samostatné expozici tohoto muzea. MDA RIDE je spolek motorkářů, který se pod vedením zakladatele Josefa Kádi Kadeřábka snaží svojí činností pomoci lidem se svalovou dystrofií. Mimo svojí celoroční edukativní činnost však hlavně organizuje každý rok velkou, charitativní akci motorkářů, která je největší svého druhu v Evropě. V centru Prahy se pak setkávají postižení a motorkáři, kteří se spolu s partnerskými kluby 1st US Veteran Car a Ford Mustang Riders club svezou na Spanilé jízdě Prahou. Výtěžek z tohoto dne a hlavně z celoroční práce,  je pak rozdělen na základě smluv tam, kde je to potřeba.

MDA RIDE zve na výstavu ” Kola kolům pomáhají “, která začíná 21.10.  v Muzeu Policie ČR

Motorkar, vozickar a VltavaZa dobu trvání MDA RIDE tak bylo podpořeno mnoho osobních projektů v celkové výši přes 9 000 000,- Kč. Historie, artefakty a také mnoho fotek z činnosti spolku bude také hlavní náplní této výstavy.

„Žijeme s vámi”

Třešničkou na tomto dortíku je také představení paralympijského vítěze v boccie Adama Pešky, který jako outsider prošel v Tokiu do finále, a tam porazil mistra světa z Řecka. Součástí výstavy jsou jím zapůjčené osobní předměty a také soutěžní “kameny” – míčky, s kterými vyhrál tu “zlatou”. Expozici vévodí nádherný chopper Easy Rider – jediná kopie známého motocyklu ze stejnojmenného amerického filmu v ČR, který je také možné vidět na všech akcích MDA RIDE. To musíte vidět! 

Káďa/MDA RIDE

Podobné příspěvky

Muzea Karla Zemana – výherci

Afri

Žádné rušení lůžkových kapacit, ani jedna další zrušená nemocnice

Afri

ŠKOLA PLNÁ KADEŘNÍKŮ ,

Afri